Задня підсвітка для телевізора

Не буду розглядати тут якусь конкретну модель, краще про сам пристрій та його суть і корисність трошки скажу.

Це така штука яка підключається до одного з USB роз’ємів вашого телевізора, а отже вмикається і вимикається разом з телевізором коли на роз’єми подається живлення. Зовні це як правило тоненька смуга з одного боку якої нанесено світлодіоди – білі найбільш традиційні, але бувають інші кольори, або навіть кілька кольорів з однієї смуги на вибір. А з іншого боку смуга має клейку основу і нею закріплюється на задній стінці телевізора.

Яка ж користь? А користь в тому що коли ви дивитеся телевізор в темряві вашим очам не так болісно від контрасту між оточуючою темрявою та яскравістю картинки телевізора.

З опису та оглядів може здатися що не така вже й велика користь, я теж так думав. А коли купив і спробував то був вражений наскільки багато комфорту додає така проста штучка. І тому одразу купив таку саму для іншого телевізора. І вам раджу. Також думаю що мабуть варто і для комп’ютерних моніторів таке придбати.

Стосовно ціни то вона варіюється від $10  до більше $20, в середньому десь $15.

 

Cotopaxi Luzon 18L Daypack

 

Призначення та характеристики

Легкий рюкзак для коротких походів. Зроблено його з повторно використаних матеріалів як і уся інша продукція виробника. Характеристики:

  • Ціна: повна ціна складає $60, але доволі часто цей рюкзак можна купити в інтернеті за трохи менше ніж $40.
  • Місткість: 18 літрів.
  • Матеріал: “підсилений” нейлон що згідно виробника краще захищає від поривів.
  • Вага: 300 грамів (0.66 фунта).
  • Кишені та відділи: всередині є великий плаский відділ (біля спини) в який можна помістити ємність з водою і вивести трубку на одну з лямок. Також є відносно велика і пласка зовнішня кишеня. А в цілому рюкзак безформений.
  • Лямки: без суттєвого пом’якшення, але мають паски із застібками на грудях та животі/талії.
  • Розміри: 51x34x12 см (20×11.25×5.1 дюймів).
  • На сайті виробника – https://www.cotopaxi.com/products/luzon-18l.

 

Враження від використання

По суті у рюкзака три основні характеристики які одразу помічаєш: його яскравість/помітність, легкість та безформеність.

Повторюся що це рюкзак для коротких походів в яких вам не треба нести на собі багато важких речей. Він начебто мав би бути просто мішком з лямками, але на диво сидить зручно і з ним навіть можна бігати якщо добре підрегулювати лямки. Звісно якщо всередині є якісь важкі речі що будуть стрибати то він не буде таки зручним як той же Rossignol Sky 15 Backpack чи більший Nike Cheyenne Vapor Running Backpack. Але для куркти, шапки, рукавичок і пари батончиків це дуже хороший варіант. Особливо враховуючи який легки сам рюкзак.

Щодо походів то тут взагалі майже все ідеально. Певною проблемою може стати відсутність відділів та кишень, але це стане помітно лише якщо вам дуже часто треба буде щось доставати та перекладати у рюкзаку.

Оцінки:

Douglas Preston, Lincoln Child. Pendergast / Дуглас Престон, Лінкольн Чайлд. Пендергаст (1995-…)

 

Серію в якій вже майже два десятки книг поєднано агентом ФБР на прізвисько Пендергаст. Агента цього задіяно у розслідуванні загадкових і містичних справ які він успішно за допомогою інших дійових осіб і розкриває. Серія має сподобатися любителям серіалу X Files – дуже багато спільного у них в плані містичності та загадковості.

Уся серія на Good Reads – https://www.goodreads.com/series/40552-pendergast.

 

Relic / Релікт (1995)

Цю книгу називають найсильнішою в серії, я не можу підтвердити бо це поки що єдина книга яку я прочитав.

В основному це гостросюжетний детектив з деякими домішками жахів та наукової фантастики.

Не дивлячить на доволі стандартний сюжет в якому з джунглів Південної Америки привозять якесь незрозуміле прокляття що проявлюється у жорстоких і загадкових вбивствах та чорно-білих героях (хороші і погані науковці, розумні та тупі поліцейські та ФБРівці) усе написано так що все одно цікаво читати і переживаєш, переймаєшся. І навіть трошки шаблонний твіст в самому кінці зроблено так що не кривишся від його шаблонності.

Книга розвивається доволі неспішно, але в другій своїй половині починає нестися просто несамовитим темпом.

І що цікаво головний герой, повторюся, тут не ФБРівець який поєднує усі книги серії, а працівники музею.

Я отримав задоволення від читання.

Оцінки:

[переклад] Anthrax – I Am the Law

Розвиваючи той самий жанр і в той же самий час що і Metallica, Slayer та Megadeth, але на іншому березі США Anthrax відрізнялися тим що не соромилися робити пісні не лише на гостро-соціальні теми (а таких у них теж повно), але і на інші речі що їм подобалися в житті. Одна з таких тем – комікси. Суддя Дредд, відомий у нас по фільму зі Сталоне (насправді він не “Сталоне”, а Сталоун) і менш відомий по трохи новішому фільмі це представник Суддів що у пост-апокаліптичному світі фанатично служать закону у Мега-Сіті. Світ цей випалено ядерною війною, землі за межами міста населено мутантами, а у самому місті не злічити злочинців та різноманітних покидьків. Судді уособлюють в собі суд і виконавця і мають повне право вбивати злочинців на місті, а їх судженням та висновкам довіряють – не дарма ж вони вчаться в Академії по 15 років. Існують десятки коміксів, книг і навіть радіо-постановок про Суддів і Дредда зокрема. Власне Дредд – це найсуворіший і найкрутішший з суддів.
А пісня 1987-го року так і не увійшла в саунд-трек ні першого ні другого фільмів…

П’ятнадцять років в Академії –
І він був найкращим з кадетів усіх часів.
Настільки суворий що замість крові з нього сипалася крига,
А коли він щось каже то ніколи не повторює двічі.

Він Суддя Дред,
Спробуй лише порушити закон – і ти мертвий.
Він бореться за правду і справедливість,
Він самий крутий, він і є закон –
Вбий собі це в голову.

З пістолетом і на мотоциклі він головний на вулицях,
І кожен хто планує порушити закон отримає покарання.
Він дістане тебе навіть мертвим –
Дред і Андерсон завжди перемагають.

Коли Совєти почали світову війну
Мега-Сіті було зруйновано,
Але Дред вижив і з іншими Суддями відповіли на удар
І знищили Совєти.

Поважай його значок – його зароблено кров’ю,
Бійся пістолету – твій приговор буде негайним і безжальним
Бо я – це закон!

Не будеш більше викобенюватися, бо я – це закон.
Багатий ти чи бідний, але я – це закон.
Порушиш закон і я тебе замкну в камері, бо я – це закон.
Тому що в Мега-Сіті я – це закон!

На проклятих землях де живуть мутанти
Нема закону, там пекло на Землі,
Анархія, хаос і кровопролиття,
Але варто туди потрапити Дредду як усе зміниться.
Для нього закон – це Біблія,
І порушення закону – це гріх.
Він зберігає мир зі своїм “розповсюджувачем закону” [пістолетом],
Він Суддя, присяжні і виконавець!

Порушення закону – абсолютний гріх,
Твоя камера чекає на тебе.
Закон – його головна цінність,
А порушення закону – його єдиний ворог.

 

 

 

 

2017-11-19 MFG Cyclocross Woodland Park, Seattle

Продовжую свої пригоди у циклокросі – новому і цікавому для мене спорті.

 

Цього разу старт був в Сіетлі і це мабуть був найбільший любительський старт який я бачив. В моєму заїзді мабуть було людей 200 якщо не більше.

 

В принципі розказувати особливо нема чого. Траса була доволі проста, якихось надзвичайно складних елементів не було. Була одна затяжна і дуже крута гірка в яку треба було бігти. Також був цікавий момент коли в не надто круту гірку поклала поперед траси невеличку дровиняку. Я вставав з вела (на відео є один такий момент), але деякі перестрибували на велосипеді. Теж треба вчитися цьому.

 

Взагалі чим більше я пробую тим більше мені подобається і тим більше розумію як воно має бути.

 

На відео все виглядає дуже повільно, а коли сидиш у сідлі то враження таке що ледь утримуєш вел від падіння на поворотах та нерівностях дороги.

 

У підсумку я 18-й серед 90 початківців – https://www.webscorer.com/racedetails?raceid=120900&did=131354&cid=678653.

 

 

Garmin vívoactive HR GPS Smart Watch

Характеристики та призначення

Розумний годинник (smart watch) призначений як для щоденного і цілоденного використання так і для спорту. За допомогою додатку на смартфон годинник синхронізує зібрані дані на телефон і далі у ті системи в яких ви зареєстровані (Garmin Connect, Strava і так далі) і дозволяє певною мірою керувати фукціями смартфону (приймати дзвінки, читати СМС, керувати музичним плеєром).

Характеристики:

  • Ціна: повна ціна складає $250, але годинник доволі часто можна купити за різними акціями та знижками за $150.
  • Спортивні функції: підрахунок кроків, дистанція (GPS), пульс.
  • Годинник підтримує протокол ANT+, а отже може збирати дані з безлічі спортивних пристроїв.
  • Також є підтримка Bluetooth за допомогою якого годинник і підключається до смартфону.
  • Час роботи від акамулятора: до 8 днів. На час роботи впливає те чи увімкнені ті чи інші протоколи (GPS, Bluetooth) та інтенсивність екрану. Час зарядки дуже швидкий – до 100% з нуля можна зарядити менше ніж за пів години.
  • Екран: кольоровий тачскрін.
  • Розширення та додатки: з магазину Garmin (більше 1300 додатків на момент написання – https://apps.garmin.com/en-US/devices/vivoactivehr/apps).
  • Вага: 45 грамів (1.6 унції).
  • На сайті виробника – https://buy.garmin.com/en-US/US/p/538374.

 

Враження

Якщо коротко і кількома словами то я вражений і це один з найкращих якщо не найкращий портативний пристрій що був у мене будь-коли.

Що ж дає цей годинник? Перше це повсякденне використання. Годинник підраховує кількість кроків і навіть може стимулювати час від часу вставати і проходити, тобто ставити певні цілі. Також годинник збирає інформацію про пульс за допомогою оптичного датчика. І якщо ви не в процесі інтенсивного тренування то точність пульсу доволі хороша. А вночі годинник збирає данні про ваш сон і ви можете бачити наскільки ви активні чи спокійні уві сні і чи достатньо (і чи не забагато) витрачаєте на сон.

Навігація здійснюється доволі просто. Є так звані віджети (які можна додатково встановити з магазину додатків) між якими можна перемикатися просто свайпом (прокручуванням) екрану. У мене, наприклад, встановлено віджети годинника, пульсу, шагоміру, управління плеєром, погода, нотифікація телефону. Також є 2 кнопки: назад та старт/стоп. Кнопка старт/стоп також показує список встановлених програм.

Програми як правило призначені для конкретних видів спорту (біг, біг на доріжці, плавання на відкритій воді, плавання в басейні, вело, велотренажер, похід, йога і так далі – десятки їх) і після активації вмикають чи вимикають відповідні датчики. Так, наприклад, програма бігу вмикає GPS, а програма плавання вимикає пульсомір (бо у воді від все одно не працює).

Точність вимірювання серцебиття як я вже сказав доволі висока у спокійному режимі, а от при високих навантаженнях починає “пливсти”. У мене при пульсі вищому за 180 ударів різниця з реальними показниками іноді складала аж 30 ударів (в меншу сторону). І це треба враховувати – для інтенсивних тренувань має сенс одягати датчик серцебиття.

А взагалі цей годинник є великим кроком уперед в плані простоти та зручності використання. По-перше, поєднання шагомітру та пульсоміру з годинником це зручно. По-друге, для простих тренувань типу “вийшов та побіг”, або “стрибнув та поплив” цей годинник успішно замінює спеціалізовані рішення типу Garmin Forerunner 910xt, та до того ж данні після тренування збирати дуже легко. Настільки легко що взагалі нічого робити не треба – годинник синхронізується зі смартфоном який і заливає дані куди треба.

Де годинник програє це там де потрібні складні чи комбіновані тренування чи є особливі вимоги. Наприклад бігати чи плавати інтервали де відпочинок між ними треба точно вимірювати – спеціалізований спортивний годинник для цього краще бо має більше показників на екрані та більше кнопок. Також спеціалізований годинник дає більший час роботи та вищу точність показників в інтенсивному режимі. Ну і головне що той же Garmin Forerunner 910xt вміє працювати в режимі мультиспорту (наприклад тріатлону), а з цим годинником це не так просто зробити.

На велосипеді ж навіть найпростіший велокомп’ютер типу Garmin Edge 500 теж буде і зручнішим і найдійнішим. А от у подорожі, чи на прокатному/позиченому велосипеді знову стане в нагоді цей годинник. Тим більше що його можна з’єднати з датчиками швидкості і каденсу (наприклад такими).

Власне хочу повторити що дуже задоволений цим придбанням бо воно суттєво спростило життя і дозволяє збирати статистику якої я раніше не мав.

Стосовно комфорту можу сказати що хоча годинник і не дошкуляє на руці проте і забути про нього не вийде – щось у ньому не надто ідеальне таке є і він не те щоб муляє, але нагадує про себе.

Ну і ще як це заведено у Garmin у цього годинника знову унікальний роз’єм для зарядки. Хоча вони потроху виправляються, але в мене від усіх їх годинників та датчиків вже ціла коробка різних несумісних зарядних пристроїв.

Оцінки:

Оновлення від 2018/08/22: Після майже року використання можна сказати про найслабішу сторону цього годинника. А вона в тому що надійність його не така висока як у інших годинників Garmin. Зрозуміло що за таку ціну та набір функцій важко очикувати ідеалу, але все ж таки. У нашому випадку годинник Олени місяців через 8 в басейні пропустив воду під екран та помер. Я написав компанії і вони запропонували мені замінити годинник за $130 на що я і погодився – відіслав їм поломаний, а вони мені новий.

І ось буквально пару днів тому (а це виходить 11 місяців використання) майже те саме сталося з моїм годинником – я ставив його на зарядку, екран блимнув і почорнів і після цього ні увімкнути його ні приєднатися до нього через bluetooth я так і не зміг. Трошки подумавши чи хочу я такий самий вирішив взяти більш надійну модель. Поїхав у магазин і купи собі Forerunner 735XT.

Motorola Moto G5 Plus

 

Характеристики

Власне усе можна подивитися на безлічі сайтів де оглядають і оцінюють цей смартфон, а в моєму пості я буду більше писати про враження від першого Android-смартфону для мене, але це згодом. А поки що:

  • Ціна. Повна ціна складає $230, але телефон доволі часто буває на розпродажах і я свій на початку літа купив за $180. Ціни вказані за розлочений телефон.
  • Екран: 5.2″, full HD 1080p, роздільна здатність 1920 х 1080, 424 точки на дюйм, скло Corning Gorilla Glass.
  • Камери: задня – 12 Мп, фронтальна – 5 Мп.
  • ОС: Android 7.0.
  • Процесор: 8-ядерний Qualcomm Snapdragon 625 на 2.0 GHz, плюс графічний процесор Adreno 506 GPU на 50 MHz.
  • Вбудована пам’ять – 32 Гб.
  • Батарея: 3000 mAh, до 6 годин в активному режимі якщо вірити виробнику (звісно це не правда).
  • Датчик відбитків пальців.
  • Розміри: 150 х 74 х 8 мм.
  • Вага: 155 грамів.
  • Мережі: 4G LTE (Cat 6), CDMA/EVDO Rev A, UMTS/HSPA+, GSM/EDGE.
  • На сайті виробника – https://www.motorola.com/us/products/moto-g-plus.

 

Враження

Не дивлячись на усю мою любов до Windows Phone в якийсь момент через нестачу додатків стало просто неможливо ними користуватися (наприклад відсутність програм для велосипедів спільного користування) і я почав шукати альтернативу не гіршу хоча б за Microsoft Lumia 650, а в ідеалі щось подібне до Nokia Lumia 920. Ну ось і знайшов завдяки розпродажу. При цьому ціна для Android телефону виходить майже вдвічі більшою. І це перша лише неприємність.

Після кількох днів використання я просто зненавидів Android – у порівнянні з Windows Phone усе страшенно незручне, непродумане і недороблене. Ну от наприклад контакти. На Windows Phone навіть спеціально у скайп логінитися не треба, а контакти звідти вже доступні. Залогінишся у Facebook – і ті контакти також доступні. Ну або робиш собі фотки, а вони падають на OneDrive без будь-яких додаткових дій і налаштувань. І такої інтеграції багато. А на Android нічого такого і близько нема. Мало того що в кожній програмі на кожен ресурс треба логінитися заново так вони ще і виглядають по різному усі і ведуть себе по різному. Як наче у 80-ті в часи MS DOS повернувся.

Я був настільки розчарований та роздратований недолугістю Android що навіть думав перейти на iPhone, але зупинили мене 3 речі: вчертверо (або у восьмеро в порівнянні з Windows Phone) вища ціна за подібний телефон, необхідність спеціальних кабелів з нестандартним роз’ємом та iTunes (можлива найгірша програма в світі з усіх будь-коли написаних). Але йшли дні і я потроху налаштував свій телефон і змирився з недоліками. Хоча не можна не згадати що налаштування у Android теж абсолютно уродське і не логіче, та ще і організоване не пойми як.

Наставив програмок, в тому числі ланчер від Microsoft – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher.

Так, тепер мабуть варто трошки хорошого розказати.

Телефон приємно довго тримає заряд і на день активного використання його вистачає без проблем. Хоча зарядка триває дуже довго – варто розрядити батарею хоча б до половини і заряджати будете години 2. Не вірте виробнику про 15-хвилинну зарядку, це брехня. До 100% з нуля забере майже 3 години.

Телефон приємно і зручно лежить в руці, усе закруглено як треба. Трошки не вистачає кнопки для фотіка, але я вже навчився без неї обходитися.

Про камеру нічого особливого сказати не можу – звичайна камера.

Швидкість роботи – достатня. Іноді, але не часто, трапляються завмирання. Взагалі сумно що андроїду треба 8 ядер для того з чим справлялося одне на вінфоні, ну та то таке. Ну і зависання та перезавантаження теж трапляються, навіть частіше ніж на вінфоні.

Сканер відбитків пальців виявився дуже зручним – розблокування телефону в одне торкання це прикольно.

Вбудований музичний плеєр просто неймовірно убогий, я навіть не знав що таким куцим можна зробити плеєр.

За кілька місяців корпус ледь помітно потерся, десь взявся скол навіть, але нічого критичного. Нічого поки не скрипить і не бовтається.

Ну а в цілому – жити можна.

Оцінки:

Neil Gaiman. American Gods / Ніл Гейман. Американські боги (2001-…)

 

Дізнався що це серія, а не одна книга лише коли почав писати цей пост :)

Усі серія на Good Reads – https://www.goodreads.com/series/114135-american-gods

 

American Gods / Американські боги (2001)

 

Мені сподобалася ідея – люди що приїздили в Америку привозили з собою і своїх богів та міфічних істот. А ті, вірою людей, ставали реальними і мали різні понадлюдські здібності. З часом віра слабне і боги гинуть, або слабшають і якось перебиваються та виживають на задвірках.

Але найбільше мені сподобалися герої – вони цікаві і їх дії осмислені і за їх долю переймаєшся.

Проте книга з науково-фантастичної повільно перетворюється на казкову і все менше і менше логічного в ній стає, а події і наслідки передбачити взагалі не можливо. Бо світ і його правила не зрозумілі мені як читачеві. Тому і казка – трапитися ж може будь-що, правила не відомі.

Тим не менш хоча сама історія хоча і втрачає цікавість герої як я вже сказав дуже цікаві і живі і заради того щоб дізнатися яка ж їх чекає доля та як вони вийдуть з усього що відбувається я книгу і дочитав.

Чи буду читати продовження? Можливо колись і буду. Але зараз такого бажання нема.

Оцінки:

DBTech Automatic Shut-off Electric Egg Cooker

 

Замість писати про характеристики цього конкретно пристрою та враження і недоліки я просто скажу про яйцеварки в цілому.

На мою думку це один з тих недорогих і простих пристроїв які суттєво покращують життя спрощуючи якість задачі і додаючі комфорту. При ціні від $15 за найпростіші до $70 за дизайнерські яйцеварки дозволяють готувати яйця до потрібної кондиції з мінімумом води, без зайвих каструльок, нічого не розбиваючи та без необхідності стояти поруч і відстежувати.

Заливаєте води (чим менше води тим крутіші яйця вийдуть) – а це буквально кілька ложок, ставите яйця у гнізда (як правило яйцеварки дозволяють готувати до 7 яєць одночасно), накриваєте кришкою, вмикаєете. Коли вода википає нагрівач автоматично вимикається і вмикається дзвінок чи свисток який сповіщає про готовність. Якщо яйця треба подавати до столу одразу то звісно їх треба буде охолодити водою.

От і все – просто, надійно, нічого зайвого і не забудеш вчасно вимкнути. Тому якщо у вас ще нема подібного пристрою то раджу придбати.

А та конкретно модель що в назві посту коштувала мені $22 і служить вже більше року. Користуємося ми нею 4-5 разів на тиждень.