MNML Case

Для смартфонів та подібних пристроїв хто тільки не виготовляє захисних чохлів і яких тільки цін не буває. Але я особисто дуже ці чохли не люблю – красиві самі по собі телефони як мій Samsung Galaxy S9 чи Samsung Galaxy S10+ у Олени коли заховані у чохлі виглядають як і інші безформні унилі цеглини.

І крім того, що чохли усі потворні самі по собі більшість з них ще й додає обсягів перетворюючи тоненький телефон знову ж таки у цеглину.

І коли я знайшов цей бренд то просто зрадів. Вони мають чохли до усіх сучасних популярних моделей (сайт – https://mnmlcase.com/), але головне це як чохли виглядають та відчуваються.

По-перше вони неймовірно тоненькі і практично нічого не додають до товщини телефону. Це найтонші чохли які я будь-коли бачив. І при цьому вони не надто гнучкі, тобто не просто поліетилен. У виробника є кілька різних кольорів, але на мою думку найкраще брати прозорі – чохол не помітно і сам телефон добре видно.

Також є певний захист, але звісно не такий як у спеціалізованих чохлів. Олена одного разу впустила свій телефон – чохол пошкодився, але телефону абсолютно нічого.

Повна ціна там як правило вказана в $25, але шукайте коди – з ними ціна буде $$10-15 та ще й безкоштовна доставка.

Коротше це наші улюблені чохли для смартфонів.

New Balance Fresh Foam 880v10 GTX

Минулу зиму усю холодну та дощову погоду я відбігав у La Sportiva Wildcat 2.0 GTX. Вони нормально себе показали, але оскільки то кросівки для сильно технічних маршрутів (каміння, коріння, грязюка і таке інше) то бігати в них по асфальту іноді здавалося не найкращою ідеєю – вони видають себе жорсткими і не надто гнучкими.

Тож цього року я вибирав між гортексовими версіями середніх кросівок, тобто між Brooks Ghost 13 GTX та ось цими. Спробувавши в магазині обидві моделі я не помітив між ними ніякої різниці (і скоріш за все в сліпому тесті не зміг би їх розрізнити), але вибрав цю модель тому що у неї менший підйом.

Отже за $130 маємо кросівки вагою 330 грамів і з підйомом в 10 мм.

Кросівки хоча і гортексові, проте не перегріваються і не обмежують рухи. Я був приємно здивований тим наскільки пішли вперед технології.

Підошва хоча і має завеликий як на моє вподобання підйом проте не відчуваються такою. М’яке приземлення і наче можна нормально бігти з приземленням на середину стопи.

В цілому ці кросівки можна охарактеризувати як “все зроблено нормально”. Вони достатньо м’які щоб не зосереджуватися на приземленні весь час, але і достатньо тверді щоб можна було прискоритися. Верх щільно сидить на нозі, але ніде не обмежує та не перетискає.

Я пробував навіть якісь швидкісні інтервали бігати – і ось тут кросівки значно програють іншим моделям. Вони нічого не додають і ніяк не спрощують швидкий біг. І в них наче треба трошки зусиль докладати.

Тобто це кросівки для повільного бігу, або навіть скоріше для початківців. Вони мають підійти більшості бігунів і не спричиняти ніяких проблем. Але не гортексову модель я би собі не купував.

І щодо захисту від холоду та дощу – все ідеально і ніяких нарікань.

Також за більше ніж 100 км не помітно слідів будь-якого зношування. Схоже служити вони будуть дуже довго.

На сайті виробника – Fresh Foam 880v10 GTX – New Balance.

Vega

Колись я писав про іншого відомого серед ендуранс атлетів виробника спортивного харчування Science in Sport (SiS). Vega ж є можливо навіть більш відомими брендом – вони не просто спонсорують великі спортивні старти як IronMan, але і відомі не лише серед спорменів. Їх продукцію можна зараз знайти практично в будь-якому магазині в США де продаються продукти.

Що відрізняє цей бренд це те, що усю їх продукцію зрозблено з рослинних компонентів – тобто вона вегатаріанська, а можливо навіть і веганська (для мене це не суттєво).

Сайт виробника – https://myvega.com/.

Я використовува з різною ціллю кілька їхніх продуктів і далі про кілька з них.

Essentials/Protein

Насправді це ціла лінійка різних дуже схожих між собою продуктів – порошки з усім набором мікроелементів та протеїнів потрібних у збалансованому харчуванні.

Дуже приємні на смак (мені ваніла подобається найбільше), також мають приємний запах. Їх легко розмішувати і приємно пити.

Власне цей продукт і є найбільш популярним у бренда і просувають його як альтернативне харчування – насипав, розколотив і маєш усе що треба для якісного життя.

Vega Protein Bar

Надзвичайно поживні і одночасно дуже солодкі та трошки гірки протеінові батончики. Мені не дуже подобається їх надмірна солодкість, але треба визнати, що одни такий батончик добре і надовго вгамовує апетит і до того ж має доволі корисний склад.

Vega Hydrator

Натрій, кальцій, магнезій та калій – те що потрібно для легкої та ефективної гідрації. Порошок з приємним смаком та трошки дивним (надмірно солодким) присмаком якого потрібна невеличка кількість на пляшку води.

Використовую його іноді на вело-тренування і можу сказати, що він як мінімум не гірше за популярний Nuun.

THEMAGIC5

Знайти окуляри для плавання які комфортно сидять, не протікають, не викривляють поле зору, не пітніють зсередини – іноді це майже неможлива задачі і може зайняти кілька років пошуку. І я один з тих нещасливцім кому не піходять будь-які окуляри: на мені більшість моделей протікає, деякі надвзичайно некомфортні і навіть є такі у яких я нічого нормально роздивитися не можу.

Тож коли я побачив рекламу та схвальні відгуки про цей бренд то одразу вирішив спробувати їх окуляри.

Ідея цікава – за допомогою додатку на смартфоні “скануєш” своє обличчя і замовляєш індивідуальні окуляри. Насправді індивідуальні там лише гумові насадки на лінзи.

Перша дуже незвична річ – окуляри не мають сидіти щільно, це навіть протипоказано. Натомість їх треба просто прикладати, а гумові смуги на потилиці заміть вдавлювати лінзи навколо очей просто тримають окуляри на місці. Досягається такий ефект завдяки тому, що індивідуальні насадки на внутрішніх та зовнішніх кутах очей дуже глибокі. І якщо спробувати затягнути окуляри туго то навіть і не вийде – буде дуже дискомфортно і вони будуть текти.

Друга незвична річ – лінзи мають форму діамантів.Виглядає незвично, але насправді розширює поле огляду і мінімізує викривлення.

У підсумку – для мене вони не працюють, що при ціні в $55 доларів виходить дуже дорого щоб просто спробувати. І пробував я їх так довго, що пропустив термін коли можна було окуляри повернути. Проте повторюся – багато людей судячи з відгуків не має такої ж проблеми і дуже задоволені.

У комплекті йде жорсткий кейс в якому також розміщено 4 додаткові перемички на ніс різної ширини. І пробуючи їх усі я знайшов, що найвужча з них працює для мене найкраще – окуляри все одно протікають, але вода в них не просто заливається як з крана, а потихеньку капає. І протікання завжди в одне і те око.

Ну а написав я це власне для того щоб може кого зацікавити хто шукає індивідуалізованих рішень.

Сайт виробника – https://themagic5.com/. У них є можливість вибрати різні кольори, затемнені, або навіть дзекральні лінзи. При замовленні кілької пар ціна буде трошки нижчою.

Saucony Endorphin Pro

Бігові кросівки з карбоновими вставками стали останнім модним трендом у біговому взутті. І коли перша ластівка від Nike допомогла професіоналам побити рекорди на марафонських дистанціях до війни технологій підключилися і інші виробники. Більше того – попит на подібні кросівки настільки високий (з середини 2020-го року), що, наприклад, в США більшість моделей незалежно від виробника купити просто не можна. Тобто їх нема навіть у наявності.

І коли ось ця модель від Saucony стала лише доступною я їх одразу і купив.

Тут треба сказати, що подібні кросівки призначені виключно для змагань і дуже швидко розпадаються та розвалюються. В середньому для подібних кросівок вартість виходить $1 за 1 км дистанції.

Як все це працює? В підошву вбудовано вигнуту спеціальним чином карбонову пластину яка як пружина деформується коли нога приземляється і відповідно при відштовхування прискорює підйом. Тобто відбувається повернення частини енергії. І до того ж приземлення стає трохи м’якішим.

Для того щоб цей ефект досягти не достатньо вбути кросівки. В залежності від моделі ефект цей проявляється лише на певній швидкості, але як правильо це щось близько до 4 хвилини на км і швидше (6 хвилин на милю). І друге – техніка приземлення має бути дуже хорошою так щоб час контакту був мінімальний і стопа перекочувалася на носок і одразу відривалася. Приземлення має бути на середину стопи, або (в ідеалі) на носок.

Тепер конкретно про цю модель:

  • Ціна – $200. У порівнянні з іншими моделями це ще й недорого.
  • Вага – 213 грамів. Кросівки не те щоби не відчуваються на нозі, але відчуваються дуже легкими.
  • Підошва: підйом – 8 мм.
  • Верх – надзвичайно тонкий, щільно сидить, але при цьому не відчувається взагалі.
  • Язичок – тонкий і фіксується шнурками. Кросівки треба уважно одягати щоб не деформувати язичок, але після того він навіть не рухається.

Я поки що пробіг трошки більше 50 км у цих кросівках (швидкі інтервали в основному) і кожного разу враження були одні і ті самі.

По-перше, 8 мм підйому відчуваються наче їх там усі 12. Тобто коли я приземлюю ногу то як не стараюся, але першою землі торкається п’ята. Чого наприлад я не відчуваю коли бігаю у Saucony Kinvara 10 і контролюю техніку. Проте це не є чимось поганим – уся гума (насправді там спеціальний матеріал) робить приземлення дуже м’яким і перекочуванню на носок не заважає ніяк.

Кросівки не можна сказати щоб просили бігти швидко, але саме на прискореннях відчуваються найбільш комфортно.

Що стосується ефекту карбонової пластини то чесно кажучи я його дійсно відчуваю коли бігаю інтервали по 200 метрів і коротші. А якщо вже бігти 1 км то не певен чи ефект є, чи то я сам себе переконую.

Кросівки добре сидять, не вимагають ніякого розношування і в них можна бігти просто одягши їх з коробки.

Також я поки що не помітив слідів зношування – одна з причин чому я купив саме цю модель була в тому, що відгуки та огляди вказували на те, що Endorphin Pro на відміну від тих же Nike живуть помітно довше до того як починають розвалюватися.

У підсумку це ті кросівки які я без сумніву можу одягти як на бігові змагання від пів-марафону і довше – вони швидкі і теоретично мають ефект. Також готовий їх одягати на триатлони – м’яке приземлення та швидкий перехід від п’яти до носка дуже допоможе коли ноги втомлені і слідкувати за технікою нелегко.

На сайті виробника – https://www.saucony.com/en/endorphin-pro/44571M.html.

A3 Performance Fuse X Goggle

Коли з’являється новий бренд то одразу хочеться спробувати його продукцію. Тим більше, що у цьому випадку вона була недорога – окуляри для плавання практично усі продавали по акції дуже дешево.

Я купив кілька моделей і більшість з них на мені дуже сильно протікали. Проте ось ця модель після того як я поставив найкоротшу дужку на носа показала себе дуже добре і зараз я виключно в ній і плаваю.

Окуляри зроблено доволі дивно – у них лінзи та гума яка сидить між лінзою та шкірою зроблені одним шматком. Лише матеріал по різному оброблено на різних ділянках так що лінзи прозорі і тверді, а там де має бути гума пластик гнучкий і не прозорий.

Як правило окуляри у яких недостатньо гуми для захисту очей мені дуже заважають і взагалі неприємно їх одягати. Але у цієї моделі я їх просто не відчуваю. В прямому сенсі одяг і забув.

Огляд надзвичайно широкий і практично нічого у конструкції лінз не лізе в поле зору. Викривлення також мінімальні і практично не помітні.

Лінзи пітніють, але не гірше (можливо навіть менше) ніж у традиційних окулярах.

При повній ціні в $20 (по акції за $10) це хороший конкурент іншим моделям які мені подбаються (Speedo Vengeance, Speedo MDR 2.4 Swim Goggle та i-Sports Pro i-Swim Pro Goggles).

У виробника є як прозорі, так і затемнені моделі. От тільки затемнені занадто темні і в басейні в них погано видно – https://www.a3performance.com/collections/goggles/products/clearance-a3-performance-fuse-x-goggle.

Оновлення від 2022/01/31: Через більше ніж пів-року використання цих окулярів як регулярно в басейні так і на стартах можу сказати, що на даний момент це мої улюблені окуляри. На жаль вони за 4-6 місяців регулярного використання (2-3 рази на тиждень) починають втрачати вид і з’являються маленькі протікання. Тому я вже купив нову пару прозорих.

Що стосується затемнених – то вони трошки аж занадто темні навіть на дуже яскравому сонці.

DIERYA Mechanical Gaming Keyboard 60%

Спочатку про бренд – хто такі ці DIERYA я не знаю, в інтернеті про них знайти мало що можна і схоже це якийсь дрібний китайський виробник який продає свої товари (клавіатура, кнопки, перемикачі, килимок, чохол) виключно на Amazon – https://www.amazon.com/stores/page/2AA891E7-ECAF-4908-9388-10ABF9C95729.

Ця клавіатура є 60% – тобто в ній відсутні функціональні клавіші, додаткова цифрова панель та блок клавіш управління курсором (усього 63 клавіші). Вся ця функціональність доступна за допомогою спеціальної клавіші Fn в комбінації з іншими. Так, наприклад, F1-F10 доступні якщо одночасно натиснути Fn та одну з цифр від 1 до 0.

Клавіатура через це доволі маленька, але виглядає надзвичайно привабливо. Підключається вона через USB-кабель який одночасно є і зарядним. Кабель має оплітку з ниток, роз’єм під 90 градусів і виглядає надійно і якісно.

При тому, що клавіатура мала б працювати як через USB так і через Bluetooth безпровідного з’єднання мені не вдалося добитися ні на комп’ютері ні на смартфоні. Це великий мінус, але для мене він не став надто суттєвим.

Також в клавіатурі є RGB – підсвітку клавіш (патерн та яскравість) можна регулювати і виглядає все це доволі приємно чесно кажучи.

Щодо якості набору тексту то до зменшеної кількості клавіш і нових комбінацій я звик за 2 дні і коли повернувся до своєї компактної Das Keyboard 4C Ultimate то вона мені дуже довго видавалася здоровенною якоюсь.

Пластик кнопок на дотик дуже приємний, а перемикачі доволі тихі і при цьому звучать приємно.

У підсумку – якісно зроблена клавіатура яка вигладає і відчувається як наче вона вдвічі дорожча. Хороший вибір для тих хто хоче спробувати 60% клавіатуру – як мінімум якістю розчаровані не будете.

Повна ціна складає $60, але я свою купив коли була якція за $45.

Chemex

Кемекс (не “чемекс” чи ще якось!) – заварник для приготування фільтрованої кави та одночасно назва бренду.

За нещодавніми дослідженнями з майже 300 тисяч учасників в скандинавських країнах саме фільтрована кава є не лише найменш шкідливою, але навіть корисною для здоров’я. У групи яка регулярно вживала фільтровану каву (2-4 чашки в день) статистично менше проблем з серцем та судинною системою навіть у порівнянні з тими хто не п’є каву взагалі. І там же було показано, що френч прес є найгіршим способом приготування.

Справа в тому, що у кавових зернах є велика кількість не надто корисних олій які і створюють проблеми судинам. Коли кава “настроється” як у френч пресі то уся ця олія опиняється в напої. А у кемексі вода просто тече через мелену каву і фільтр і олії не встигають і не можуть потрапити у напій.

Проте є і мінуси. Фільтрована кава має значно слабший смак і до того ж він не таких виразний у нотках які відрізняють каву з різних регіонів та різної прожарки. А запах так і ще слабший. Та це і відчутно коли п’єш – наче просто вода по консистенції. Хоча за кольром ніяких відміннотей.

Ну і відповідно френч прес чи еспресо зроблене в машинці дає сильний арома, а у смаку можна дуже легко навіть не спеціалісту відчути особливості кожної конкретної кави.

При ціні в $45 (версія на 4 чашки, без ручки) кемекс варто мати, або можна спробувати знайти дешевший аналог – зараз їх роблять вже багато контор. Алу і Chemex можна знайти дешевші заварники – менші, вужчи, з ручкою і так далі.

Що стосується фільтрів то їх теж є великий вибір, але треба брати якісні щоб у напої потім не відчувався присмак паперу. Фільтри Chemex якщо їх брати пачкою по 100 штук обходяться по 20 центів на штуку.

Сайт виробника – https://www.chemexcoffeemaker.com/.

Kinetik Compression Gear

Просто хотів написати про бренд який мені подобається і пару речей якого у мене є. Сайт бренду – https://kinetiksportswear.com/.

Подобається ці речі мені через те що вони на мою думку дуже круто виглядають (принаймні я сам собі в дзеркалі подобаюся) і крім того мають компресійний ефект.

Компресійний ефект означає, що речі сидять не просто щільно, але і трошки здавлюють. Ефектом має бути кращий кровообіг, а відповідно швидше відновлення та відкладена втома під час тривалих навантажень.

Речі для бігу, вело і звісно триатлону – костюми, шорти, футболки, рукава та гетри. У мене і Олени є практично все це крім три-шортів.

Ціни можуть здатися доволі високими, але, по-перше, я купував усі свої речі на розпродажах (рукава – $15, шорти – $30), а, по-друге, вони зберігають зовнішній вигляд та ефект якийсь неймовірно довгий час. Мої речі після року використання виглядають як щойно куплені. Єдине – їх не можна прати та сушити в машинках, але це не велика проблема для мене.