Samsung Dex

Одна з найбільш недооцінених технологій сматфонів є саме Samsung DeX на мою думку. І дивно, що при усіх перевагах та можливостях (про них далі) ця технологія для більшості звичайних користувачів лишається і досі невідомою. А між тим ця технологія може надовго прив’язати до смартфонів та аксесуарів Samsung.

Про сучасний стан технології варто читати на сайті виробника – https://www.samsung.com/us/explore/dex/. А далі я спробую дуже просто розказати що воно таке і які є плюси та мінуси.

Починаючі з Galaxy S8 усі старші моделі смартфонів Samsung (це моделі S та Note для смартфонів та Tab для таблетів) дозволяють підключити до телефону екран і мати майже повноцінний робочий стіл.

В найпростішому випадку смартфон можна напряму підключити до монітору – в цьому випадку додатки можна буде відкривати як на великому екрані, так і на телефоні.

Також варто сказати, що певна кількість додатків (але далеко не всі) розпізнають режим великого екрану і показують багатший інтерфейс. Для не адаптованих додатків їх буде відображено у фіксованому вікні пропорцій екрану смартфону.

Наступни за зручністю є режим коли через USB-хаб телефон підключено не лиш до смартфону, але і до мишки та клавіатури. Це по суті і є режим в якому постійно працюють планшети Galaxy Tab.

Також налаштування робочого столу як шпалери, іконки, закріплені додатки, тощо не впливають на інтерфейс телефону і застосовуються до великого екрану.

Ще є можливість перетворити екран телефону у тачпад – дуже зручно коли нема мишки. І так само при відсутності клавіатури можна користуватися клавіатурою з екрану смартфону.

І у підсумку маємо переносний комп’ютер який можна підключити практично до будь-якого великого екрану і використовувати у більш зручному режимі програми як браузер, Word, Excel та практично будь-які інші. Кілька відкритих програм, перемикання між вікнами – функції які так звичні на десктопі.

Ну і найзручніший спосіб використання – док станція (щоб телефон одночасно і заряджався), сенсорний екран, повнорозмірні Bluetooth мишка та клавіатура.

DeX – одна з головних причин чому мій наступний смартфон теж буде Samsung. Так, є певні відставання від повноцінного робочого столу, програми мають краще підтримувати режим великого екрану. Але в цілому досвід дуже позитивний і як звикнеш то вже якось відчуваєш себе обмеженим без можливості мати великий екран для програм смартфону.