Post punk, як і в принципі будь-який жанр з префіксом post – це про відмову від класичного звучання стилю та додавання в нього елементів інших жанрів. В даному випадку панки Viagra Boys грають свій панк, але звучать як суміш року 80-х та електронної музики. І ще цікаво, що вони практично усім відомі на заході, але так само з якоїсь причини майже абсолютно невідомі на пост-совку.
Бейсбол, баскетбол, Сосиски, короткі шорти, Цигарка, дошка для серфінгу, Пінг-понг, м’яч для регбі, Сосиска, лижі, І на пляж.
Спорт.
Пляжний м’яч, волейбол, Голі дівчата, Голі хлопці, Танці, пляж. Марихуана, короткі шорти, Цигарка, сосиски. Під кайфом з самого ранку, Покупки через інтернет.
Спорт.
Під кайфом з самого ранку, Не відповідати на дзвінки, Волейбол, пляжний м’яч, Серфінг, бейсбол.
Спорт.
Бейсбол, волейбол, Цигарки, сосиски. На пляж, барбекю, Під кайфом з друзями, На баскетбольному полі, Спати в окулярах – Це спорт, Дуже багато спорту.
Мій улюблений стиль важкої музики thrash metal виник практично одночасно в США та Німеччині. І якщо американська Велика Четвірка куди входять Metallica, Megadeth, Slayer та Anthrax відомі усім, то так звана Тевтонська Четвірка з Destrucrion, Sodom, Kreator і Tankard вже відома менше. Що дивно враховуючи впливовіть цих команд, але не так дивно через те що німецька версія стилю відрізняється більшою жорсткістю та агресивністю як звуку взагалі, так і вокалу зокрема.
На відміну від американців що співають про війни, наркотики, маніаків та комікси німці концентруються на більш брутальних аспектах.
Kreator сформовано у 1982-му році і з того часу вони ніколи не допускали компромісів у своїй музиці, чи навіть загравань з іншими стилями. Більшість їх пісень мають релігійний відтінок – на думку команди у нашого світу таки є Творець (саме так назва команди і перекладається), але це не бог, а Сатана. І тому, на їх думку, треба жити як того хоче диявол – бути сильним, самостійним, безжальним і не підкорюватися та не вірити нікому.
Ті кому доводилося бачити команду в живу можуть підтвердити що на сцені лідер гурту виглядає майже надприродньо – страшний згусток злості і ненависті. І це відчувається як наче і справді є якась “енергетика”.
Я бачу лише жахи,
Я бачу лише біль,
Я бачу як матері
Народжують дітей для могили.
Прокляття старе як самий час – нещастя Армагедону,
І я загіпнотизований спостерігаю
За руїнами світу.
Неймовірна жорстокість –
Це єдине що було, і єдине що буде.
Я бачу лише насильства,
Я бачу лише ненависть
Я бачу тиранів що тягнуть рабів у цепах.
Прокляття старе як самий час – нещастя Армагедону,
І я загіпнотизований спостерігаю
За руїнами світу.
Неймовірна жорстокість –
Це єдине що було, і єдине що буде.
Скільки в тебе ще влізе
Пропаганди, що керує тобою
З колиски до домовини
Отруйними плодами що вбивають душу.
Слабі йдуть за сліпими
І боягузливими.
Покоління рабів
Ніколи не скинуть своїх хазяїв.
Прокляття старе як самий час – нещастя Армагедону,
Pantera почала з глем-металу (крашене кручене волосся, обтягуючі леопардові штани) і були не надто помітними на металевій сцені. Але в п’ятому альбомі “Ковбої з пекла” вони поміняли вокаліста і кардинально змінили свій стиль. Про групу загаворили, а шостий альбом “Вульгарна демонстрація сили” був настільки успішним, що банда на кілька років злетіла на саму вершину металевої сцени. Їх важке, але не рафіновано чисте звучання було саме тим, що на якийсь час знову повернуло популярність стилям близьким до thrash metal (стиль команди називається groove metal). Уся їх музика – це про розкачування і вибух енергії та емоцій.
Через персональну несумісність група розпалася. Вокаліст наробив серйозних дурниць і зіпсував собі життя суттєво (алкоголь, наркотики, зв’язки з нацистами) – через кілька років він знімав відео в яких плакав і вибачався перед прихильниками за те що був таким ідіотом. А гітариста на одному з концертів застрелив фанат який не пробачив тому розпаду Pantera.
Чи ти не бачиш мене дратує твоя наполегливість,
Я в одному кроці щоб накинутися на тебе.
Лізеш мені в душу і називаєш себе моїм другом,
Але в мене вже були друзі як ти.
Чи вже нема більше порядності?
Що тобі треба? Я той хто я є,
А ти не можеш бути тим ким насправді не є.
Будь собою, будь самостійним, і тримайся подалі від мене.
Це правило життя
Відоме з прадавніх часів.
З повагою – йди собі…
Що ти сказав?
Ти це мені?
Пліткуєш про мене за моєю спиною – це ж не важко,
Плачешся своїм друзям-слабакам які тобі співчувають.
Може тобі ще на скрипці підіграти?
Твої друзі переказують мені все що ти кажеш.
Чи вже нема більше порядності?
Що тобі треба? Я той хто я є,
А ти не можеш бути тим ким насправді не є.
Будь собою, будь самостійним, і тримайся подалі від мене.
Маткор (mathcore) – один з під-стилів важкої музики який не легко сприймати навіть металістам. І справа в тому що ця музика зовсім не метал і вважається металом лише тому що звучить важко і агресивно.
Термін маткор є скороченням від mathematical core, тобто “на основі математики”. Музику цю відрізняють кілька ключових речей. Перше – використання нестандартних розмірів, які ще й до того ж постійно змінюються. Простими словами – коли ви пробуєте качати під цю музику головою чи стукати ногою ви завжди не попадате в такт. Друге – полімелодійність, тобто використання як мініму двох мелодій одночасно. Згадайте твори Баха для органа де мелодія наче наздоганяє і переплітається сама з собою. А коли ці мелодії різні мозок починає плавитися. І третє – музиканти використовують дисонуючі інтервали, тобто такі що звучать не приємно для нашого вуха.
Зрозуміло що таку музику дуже складно грати через усе вище назване, але команди що грають в цьому стили ще і зробили свою музику надзвичайно швидкою та складною для гри на інструментах так що навіть професійні музиканти мають спеціально готуватися щоб грати таку музику.
І у підсумку маємо музику яка має сенс лише в цілому на рівні цілої пісні. Повторюся що таку музику важко слухати будь-кому просто через те що її для цього і зроблено.
Як же її слухати? Треба не чеплятися за пошук структури і мелодії, а просто дати цьому хаотичному потоку нести себе куди б він не повернув… І через якийсь час ви відчуєте що є якийсь шарм у цьому, приблизно як можна знайти задоволення у тому щоб нестися на поганому автомобілі по страшенно розбитій дорозі.
Тексти у команд що грають подібну музику як правило про те “чи це зі мною щось не так, чи може я якраз єдина нормальна людина в цьому світі?”
Цю пісню було написано у 1972-му році як пародію на Боба Ділана (копіюється його манера виконання і прийоми які він використовує), а текст висміює вечірки на яких домовляються про контракти у музичній індустрії.
Пісня стала хітом одразу після виходу, але через пару років про неї повністю забули і заново її було відкрито у 1992-му році коли Тарантіно використав її у своєму фільмі “Скажені пси” – під цю композицію Віктор Вега катував ножем полісмена.
Це була перша пісня та кліп Rammstein які я почув. І хоча група напевне і в текст і в кліп викладала інший сенс (вони декларували тоді себе ледь не комуністами) проте українці зараз бачать цілком конкретні паралелі зі своєю ситуацією.
Серце можна розбити, Серце може говорити, Серце може боліти, Серце можуть вкрасти. Вони хочуть щоб моє серце належало їм, Але моє серце б’ється в ритмі “лівою! лівою!”
Серце може співати, Серце може палати, Серце може бути чистим, Серце може бути з каменю. Вони хочуть щоб моє серце належало їм, Але моє серце б’ється в ритмі Лівою! Лівою! Лівою! Лівою! Два, три, чотири!
Серце може просити, Під серцем можна носити, Серце можна віддати, Серцем можна лежати. Вони хочуть щоб моє серце належало їм, Але моє серце б’ється в ритмі Лівою! Лівою! Лівою! Лівою! Два, три, чотири!
Diamond Head – одна тих груп яку всі знають і поважають, але ніхто не слухає. Це група яка надихнула безліч зірок металу, вони внесли частку у створення різних під-жанрів і активні на сцені досить.
У 1983му Metallica в першому своєму альбомі зробили кавер на їх пісню Am I Evil? А у 2022му вже Diamond Head записали кавер на пісню Metallica. І як на мене цей heavy metal варіант звучить краще.
Це мабуть найбільш відома пісня у стилі аванградний джаз. Як правило подібну музику без підготовки сприймати дуже складно, але в даному випадку пісня стала надзвичайно популярною і її знають навіть ті хто і звичайний джаз не дуже слухає.
В оригіналі Art Ensemble Of Chicago пісня має жіночий вокал і є трошки більш авангардною.Її багато хто з відомих і не дуже колективів та артистів виконує, а мені найбільше подобається ця майже фанк версія від Motorpsycho та Jaga Jazzist.