Бігові шкарпетки

Я дуже довго (в прямому сенсі кілька років) думав написати подібний пост. Не за один раз написати, а поступово доповнювати його і додавати різні моделі та мої враження від них.

Для не бігунів це може здатися дивним – шкарпетки вони і є шкарпетки, про що тут можна писати? Але насправді бігові шкарпетки (так, є шкарпетки створені спеціально для бігу) різняться не лише за ціною та матеріалами, але навіть їх конструкція, те як матеріали поєднано і деякі інші нюанси не лише роблять шкарпетки дуже різними, але і навіть створюють певну спеціалізацію стосовно погоди, дистанції, поверхні, тощо.

Писати тут буду лише про шкарпетки які я сам використовую і які вважаю вартими уваги.

Рейтинг шкарпеток для довгих дистанцій:

Рейтинг шкарпеток для тренувань:

 1. Under Armour Run Cushion
 2. Balega Hidden Comfort
 3. Balega Support Quarter
 4. Feetures Elite Max Cushion
 5. Balega Blister Resist
 6. Injinji Midweight Minicrew
 7. Balega Silver
 8. Swiftwick Aspire

Рейтинг шкарпеток для триатлону (тобто якщо в них робити вело і біг):

 1. Balega Hidden Comfort
 2. Balega Support Quarter
 3. Balega Silver
 4. Feetures Elite Max Cushion
 5. Swiftwick Aspire
 6. Balega Blister Resist
 7. Under Armour Run Cushion
 8. Injinji Midweight Minicrew

Рейтинг шкарпеток для змагань:

 1. Balega Hidden Comfort
 2. Balega Support Quarter
 3. Feetures Elite Max Cushion
 4. Injinji Midweight Minicrew
 5. Balega Silver
 6. Swiftwick Aspire
 7. Balega Blister Resist
 8. Under Armour Run Cushion

Рейтинг шкарпеток для непогоди:

 1. Under Armour Run Cushion
 2. Balega Support Quarter
 3. Feetures Elite Max Cushion
 4. Injinji Midweight Minicrew
 5. Balega Blister Resist
 6. Balega Silver
 7. Balega Hidden Comfort
 8. Swiftwick Aspire

Рейтинг шкарпеток для трейлу:

 1. Balega Support Quarter
 2. Under Armour Run Cushion
 3. Feetures Elite Max Cushion
 4. Injinji Midweight Minicrew
 5. Balega Blister Resist
 6. Balega Silver
 7. Balega Hidden Comfort
 8. Swiftwick Aspire

Рейтинг шкарпеток для холодної погоди:

 1. Under Armour Run Cushion
 2. Balega Blister Resist
 3. Balega Support Quarter
 4. Feetures Elite Max Cushion
 5. Injinji Midweight Minicrew
 6. Balega Silver
 7. Balega Hidden Comfort
 8. Swiftwick Aspire

Balega Hidden Comfort

Саме з цих шкарпеток можна сказати і почалася спеціалізація – свого часу (у 2012-му році) багато спортивних журналів (триатлон, біг) писали про цю модель. Це було дивно, але шкарпетки дійсно вийшли дуже вдалими і я в ті роки бачив, що дуже багато людей почали в них бігати.

Що ж такого спеціального в них? Вони невагомі, дуже тоненькі у верхній частині, але помітно товщі та м’якіші на підошві. Шкарпетки не відчуваються на нозі взагалі, не зсувуються, не беруться складками, не натирають, дуже добре себе показують навіть коли наскрізь мокрі.

Недоліком я назвав би те, що шкарпетки не обтягують ступню щільно і тим самим не створюють враження готовності викладатися щосили. Тобто вони за сьогоднішніми мірками є “розслабленими”.

Варто також відзначити неймовірну живучисть – у мене здається досі є і досі у хорошому стані пара куплена ще у 2012-му.

Зараз вони коштують $16 за пару, що для спортивних шкарпеток дуже не дорого. На сайті виробника – Hidden Comfort No Show Tab (balega.com).

Balega Support Quarter

Мені на момент написання дуже сильно подобається ця модель і вона є однією з найбільш улюблених для мене.

Шкарпетки просто приємно одягати – вони одночасно і щильно сидять, але при цьому ніде не спричиняють дискомфорту. Тобто створюють те саме враження готовності щоб викладатися.

Ця модель є доволі тоненькою, але при цьому достатньо щільною. Можливо не найкращий вибір для дуже спекотної погоди, але в усьому іншому ці шкарпетки дуже добре підходять для будь-якого бігу. Вони (власне як і усі шкарпетки Balega) ніде не натирають, не утворюють брижі, не перетягують нічого.

Головним і мабуть єдиним недоліком можу назвати те, що у порівнянні з деякими іншими моделями ці шкарпетки швидше протираються (і все одно ми говоримо про місяці використання). У мене нігті великих пальців протирають дірки, але шкарпетки ці мені настільки подобаються, що я їх зашивав і далі використовував як нові.

Повна ціна на момент написання складає$22 і я вважаю її виправданою. На сайті виробника – Support Quarter (balega.com).

Balega Silver

Виробник позиціонує ці шкарпетки як компресійні, що для мене доволі дивно. Чесно кажучи я вважаю цю модель просто новішою і не такою розслабленою версією класичних Balega Hidden Comfort.

Ця модель дійсно щильніше сидить на нозі, але при цьому якщо порівнювати з компресійними моделями інших виробників то тут компресія відсутня як на мене. В усьому ж іншому це звичайні шкарпетки Balega (тобто можу їх радити щиро) – м’які навіть там де тоненькі, товща підошва, непомітні на нозі.

Повна ціна в $20 (на сайті виробника – Silver No Show Tab (balega.com)) доволі виправдана, але я не бачу особливих переваг у порівнянні зі згаданими вище Balega Hidden Comfort.

Balega Blister Resist

Ось ця модель призначена для запобіганню натирань дійсно варта уваги якщо у вас є такі проблеми. Як і усі моделі від Balega ці шкарпетки тоненькі, добре обтягують ступню, але при цьому дуже м’які і мають потовщену підошву. Але у порівнянні з іншими моделями матеріал тут значно щильніший і має якісь додавання щоб запобігати натиранням.

Для мене, окільки натирання не є типовою проблемою як правило, ці шкарпетки є просто більш щільною та трошки теплішою версією Balega Hidden Comfort чи Balega Silver. Але безумовно можу радити їх навіть якщо натирання не є проблемою для вас.

Ціна в $20 (на сайті виробника – Blister Resist No Show Tab (balega.com)) безумовно виправдана, особливо якщо враховувати, що ці шкарпетки можуть запобігти серйозних пролем. І стосовно живучості – ця модель буде у вас у використанні кілька років.

Feetures Elite Max Cushion

Серед бігунів (принаймі в США) цей бренд бігових шкарпеток є чи найльш відомим і різні моделі цього виробника можна знайти в різноманітних списках (найкраще з…, ідеї на подарунки для … і так далі) та рекомендаціях.

У мене є кілька моделей цього бренду і в першу чергу треба зазначити якість в плані сенсорних відчуттів – їх шкарпетки не лише приємно носити, але і просто брати в руки приємно. Ця конкретно модель ледь трохи має компресію, але при цьому є досить тоненькою. Під п’ятою та пальцями матеріал трохи м’якіший, але зовсім трохи.

Мені ці шкарпетки дуже подобаються, але для змагань я би застерігся їх радити – вони трошки більш щільні ніж хотілося б і у теплу погоду можуть бути занадто жаркими.

Недоліком також треба вказати, що це не ті шкарпетки які у вас будуть “жити” роками – на мені вони протираються (знову ж таки в першу чергу нігтями великих пальців), а через те, що вони доволі тоненькі зашивати їх багато разів не вийде.

Ціна у $18 для такої якості як на мене виправдана. На сайті виробника – Elite Max Cushion Low Cut | Feetures.

Injinji Midweight Minicrew

Ці шкарпетки мене (і не лише мене) вразили як своїм незвичним виглядом так і функцією яку вони обіцяли, а саме – запобігання натирань специфічно в районі пальців. І вони дійсно працюють! Я коли лише починав бігати довгі дистанції і ще не підібрав собі моделі кросівок які мені найкраще підходять часто крім звичних місць на стопі натирав кінчики пальців, або навіть різав сусідні пальці нігтями. І так – нігті були обрізані, просто дистанція “накопичує” мікроушкодження яке і виливається в поріз.

В цих шкарпетках усі проблеми зникли і я навіть кілька марафонів пробіг у них – боявся щоб не натерти нічого.

Серед недоліків в першу чергу треба вказати, що ці шкарпетки дуже швидко (у порівнянні з деякими іншими моделями згаданими в цьому дописі) протираються. І другий недолік – ніякої спеціальних ущільнень чи пом’якшень в районі пальців чи п’яти.

Але ціна в $15 (на сайті виробника – Run Midweight Mini-Crew (injinji.com)) робить цю модель ще більш привабливою, дуже раджу.

Swiftwick Aspire

Конкретно цю модель як шкарпетки для змагань радять доволі часто (спортривні журнали та спеціалізовані блогери), тому я не міг пройти мимо і не спробувати і собі.

Головна характеристика для мене це майже повна відсутність пом’якшень – шкарпетки дуже тоненькі, підошва не щільніша і не товща. Вони як на мене потрібні коли треба просто щось мати між шкірою ступні та кросівком. І якщо для вас запобігання натирань чи якась додаткова м’якість не є обов’язковими вимогами то можете спробувати цю модель.

Також мушу сказати, що Swiftwick є доволі популярними серед велосипедистів (але звісно ті що закривають гомілки). І у мене є кілька пар. Вони хоча так само нічого не додають (хоча і є трохи щільнішими), проте на велосипеді мають більше сенсу.

Ціна в $17 як на мене трошки зависока. На сайті виробника – ASPIRE Zero Tab – Firm Compression, No Show Running Socks | Swiftwick.

Under Armour Run Cushion

Що дивно з цими шкарпетками так це те, що їх неможливо знайти на сайті виробника, але вони є, наприклад, на Amazon – https://www.amazon.com/gp/product/B07KPW5WL4. Мені здається, що цю модель вже не випускають, а те що продається то старі запаси.

Отже за $20 маємо надзвичайно комфортні шкарпетки – вони і обтягують ногу (особливо у верхній частині), але при цьому дуже м’якенькі (особливно на підошві). Їх одягати і бігати в них одне задоволення. До того ж вони добре виглядають на нозі і мають сподобатися тим, хто любить високі шкарпетки. Але варто зазначити, що товша підошва дійсно додає обсягу і скажімо якщо у вас дуже “тугі” кросівки для змагань то ці шкарпетки ускладнять процес одягання, а може і спричинять дискомфорт якщо буде занадто тісно у них.

Недоліком я мушу назвати те, що шкарпетки ці не надто витривалі. Майже миттево нігті великих пальців протерли дірки. Я їх кілька разів зашивав і не відчув втрати функціональності, але нарешті вони порвалися так, що я вирішив їх викинути.

Як на мене для спокійного бігу чи прохолодної погоди це чи не найкращі шкарпетки.