Adidas 4DFWD 2 Running Shoes

Перше і головне – не зважаючи на словосполучення Running Shoes (тобто “бігові кросівки”) в назві моделі ці кросівки не є найкращим вибором для бігу початківець ви чи бігун з досвідом.

Чому ж тоді я їх купив і пишу про них взагалі? Причина в технології 4DFWD від Adidas – це абсолютно унікальна технологія виготовлення підошви яка не має аналогів у жодного з конкурентів.

З першого погляду (і більшість оглядачів чомусь саме так і кажуть) це підошва яку надруковано зі спеціального матеріалі за допомогою спеціального 3D-прінтера. Круто, технологічно, але нічого нового, чули вже про 3D принтери для усього на світі включно з будинками та ракетами. Але це буде не вірно! Суть технології в тому, що за допомогою спеціального лазеру (не будемо вдаватися в деталі) підошва наче витягується з місткості з рідким матеріалом і цей “лазер” міняє консистенцію матеріалу на рівні поверхні. Тобто це не як 3D який нарощує матеріал шарами з низу до гори. І такий підхід дозволяє створювати абсолютно не можливі зараз форми та конфігурації та використовувати матеріали з якими не може працювати принтер.

І таким чином моя головна причина покупки була в тому, що я зацікавився цією технологією і хочу її підтримати. І друга причина – кортіло спробувати як же воно відчувається і чому не стало проривом саме для бігових кросівок.

Технологія дорога і кросівки відповідно дуже дорогі (повна ціна – $250), але я дочекався акції і придбав свою пару за $90.

Кросівки виглядають дуже добре ззовні, вони комфортні і підошва м’яка та пружна коли в них просто ходиш. Проте мені не дуже підходить така форма верху (тобто цільний шматок матеріалу) і я навіть витягнув шнурки і лише так можу їх носити щоб мені нічого на верху стопи не передавлювало. Але якщо у вас не дуже висока “дуга” стопи як у мене то буде зручно і зі шнурками.

А чому ж в них не бігати? Справа в тому, що уся пружність і м’якість зникає під час бігу миттєво і кросівки відчуваються як наче вони мають тонку, але доволі тверду підошву. Тобто “арматура” підошви хоча і приймає на себе певне навантаження, але швидко досягає межі. Можливо для бігуна з дуже малою вагою вони будуть працювати краще, але навіть такі не бігають в цій моделі.

І відповідно під час відштовхування підошва не повертає енергію і відчувається як наче біжиш у кедах. Тобто як це не дивно, саме недостатня кількість матеріалу підошви створює такий ефект.

Проте хочеться щоб і ця, і інші поки що не традиційні технології розвивалися б і далі, щоб ринок та інновації не крутили по колу одні й ті ж ідеї роками.

На сайті виробника – adidas 4DFWD 2 Running Shoes.

Bose Sleepbuds II

З назви видно, що це навушники-вкладиші призначені для сну. І якщо для вас ця концепція не дивна то мушу сказати, що сам продукт через його специфіку та різні деталі є дуже дивним.

І перше мушу загадати, що ці навушники в мене вже більше півтора року на момент написання, але я все ще не можу вирішити чи це потрібний продукт, чи якась маркетингова вигадка не потрібна насправді. І причина чому я вирішив написати про ці навушники – огляд китайської підробки від Anker (Soundcore Sleep A20 — нові навушники для сну від Anker).

Дуже хороший огляд навушників можна знайти ось тут – Bose Sleepbuds II review | TechRadar. Я практично з усім погоджуюся, а далі перелічу важливі та дивні деталі:

  • Повна ціна на момент виходу складала $250, це неймовірно багато. І собі я дочекався знижку і купив за $200, але все одно вважаю, що це дуже дорого.
  • Комфорт – немає навіть з чим порівнювати. У Bose взагалі з комфортом неперевершено (принаймні для мене), і тут прямо якась нова вершина. При цьому навушники дуже пласкі і легкі (1.4 грами один) щоб можна було спати на боку і не мати через це ніяких проблем.
  • Шумоподавлення теж традиційно для Bose просто неймовірно. Навушники дуже добре перекривають діапазон людського голосу і побутової електроніки. Тобто стає дуже тихо. Я їх ніколи не тестував і не збираюся випробувати в будь-яких інших умовах крім спальні (ну може ще десь в подорожі спробую і тоді додам оновлення).
  • Навушники не можуть відтворювати аудіо. Так, це навушники для сну і музику через них не послухаєш. Проте вони можуть відтворювати “шуми” з невеличного набору. Для цього конкретний шум треба буде вибрати у додатку на смартфону і бібліотека там доволі дивна – наче і шум, але не білий шум. Якась музики місцями, торохтіння. Проте приємно.
  • Навушників нема на сайті виробника і знайти сторінку продукта можна лише через сайт підтримки (ось вона – Bose Sleepbuds™ II | Bose Support). Схоже навушники зняли з виробництва, але коли і чому не зрозуміло. До того ж їх досі можна придбати на Amazon – Amazon.com: Bose Sleepbuds II.
  • Додаток на смартфон для Android також відсутній в магазині Google і його можна встановити лише викачавши на смартфон apk (посилання є на тій же сторінці згаданій вище).
  • Відтворення шуму можна налаштувати щоб воно вимикалося через якийсь час (з інкрементом в 30 хвилин). Гучність також можна регулювати.
  • Жорсткий чохол на диво великий, дивно відкривається і при своїх розмірах має лише 30 годин додаткового заряду. Та і то мені здається неправдою.
  • Самі навушники мали б тримати більше 10 на одній зарядці, але з мого досвід цей час ближче до 6 годин.

В комплекті йде абсолютно не потрібна та не зручна сумочка для жорсткого чохла, кабель зарядки (USB-A в USB-C), та три розміри гумових накладок.

Що стосується того чи варто воно і чи став сон краще. Коротка відповідь – ні, якщо у вас поганий сон (а у мене від дуже поганий, читайте тут – Про сон, або скоріше про те як я не надто і люблю спати…) то він так і лишиться поганим, але буде поганим в тиші. Проте з іншого боку засинати трошки легше і особливо добре вони діють коли в середині для є можливість чи необхідність поспати 10-15 хвилин (це дуже усі сучасні лікарі радять). І на мою думку ці навушники більше корисні будуть тим хто не може спати без якихось шумів.