David Crystal. Spell It Out: The Curious, Enthralling and Extraordinary Story of English Spelling (2013)

 

Не перекладаю назву цієї книги просто через те що вона про англійську мову і має сенс її читати виключно англійською.

У книзі викладено у дуже стислому та спрощеному вигляді історію англійської мови. Вірніше навіть буде сказати що тут йдеться про історію написання та вимови різних слів англійської мови.

Автор веде нас з епохи в епоху пояснюючи як і звідки додавалися слова у мову, як і що впливало на правопис та вимову.

Зізнаюся чесно що хоча я уважно прочитав усе проте тут же все вивітрилося з голови. Але читати тим не менш було цікаво :)

Головний висновок – хоча в англійській мові є правила написання та вимови проте цих правил існує кілька несумісних наборів і в кожному з цих конфліктуючих наборів є набір виключень.

Усім хто цікавиться англійською мовою читати обов’язково, іншим – за бажанням.

Читати дуже легко, ніяких спеціальних знань для розуміння написаного не треба мати.

Єдине що я скажу що книга можливо (але не обов’язково) була б кориснішою якби була більш структурованою щоб до неї можна було повертатися у майбутньому. А зараз це як наче вам хтось просто історію розказує – ця книга не підручник і не довідник.

Оціки:

Victorinox Swiss Army Bike Tool Kit

Характеристики та призначення

Компактний набір вело-інструментів який я особисто використовую, вірніше буде сказати тримаю у своїй підсідельній сумочці на своєму Cervelo R3.

Поглянемо на деякі характеристики:

  • Ціна: повна ціна складає $40, розпродажів особливо я не бачив, але мені вдалося купити цей інструмент за $35.
  • Вага: 91 грам (3.2 унції).
  • Розміри: 96.5х30х20 мм(3.8х1.2х0.8 дюймів).
  • В комплекті: 2 скобки для зняття/встановлення шин, ключ з магнитною насадкою, 8 типів насадок на ключ, нержавіюча сталь.
  • Зроблено в Швейцарії.
  • На сайті виробника – https://www.victorinox.com/us/en/Products/Swiss-Army-Knives/Garden-and-Sports/BikeTool/p/4.1329.

Враження від використання

Як я вже зауважив вище з цим набором міні-інструментів я катаюся на своємо основоному велосипеді весь час. Він мені подобається тим що він легкий, компактний і простий у використанні.

Мені довелося ним користуватися усього кілька разів, але жодного разу не пошкудував що маю в сумочці саме цей набір. По-перше, він не розсипається і всі елементи сидять на місці. Навпаки – треба ще навчитися збирати його назад, а саме правильно вставляти в пластікове гніздо ручку ключа.

На самомий ключ одягається магнитний утримувач для вже конкретних профілів. Зручно і надійно – нічого не випадає і не розсипається.

І взагалі виглядає все так що вистачить мені на все життя.

Оцінки:

2018-11-18 – MFG Cyclocross Woodland Park


Отже фінальний етап серії. Власне в цьому парку я вже катався минулого року (https://blog.golovatyi.info/2017/11/22/2017-11-19-mfg-cyclocross-woodland-park-seattle/) і траса була мені біль-менш знайомою.

Цього разу я стартував у 4-й категорії і поки що це був наймасовіший циклокрос в якому я приймав участь – лише в цій категорії стартувало більше сотні людей. Тобто 4-та категорія стартувала о 9:30 ранку, але там кілька хвиль було на старті: спочатку загальна категорія (в якій і я стартував), через 3 хвилини стартувала 4-та категорія віком більше 35 років (в якій мені варто було стартувати), через 3 хвилини ще одна хвиля і так далі.

 

В цей раз через те що траса була не надто складна я помічав як мені не вистачає вміння правильно заходити і виходити з поворотів. Ну тобто я роблю всі повороти, але при цьому у мене або траєкторія не вірна (тобто їду зайве), або швидкість занадто низька.

Більше того – я навіть примудрився впасти на одному віражу (навіть не повороті) на гравію. Це говорить про те що я просто не вмію вибудовувати правильну траєкторію руху і не дуже розумію як моя позиція та положення тіла впливає на центр інерції.

А саме падіння можна побачити на відео внизу.

 

В усьому іншому пройшло непогано і я скоріше задоволений ніж ні. Але (я вже це казав пару разів) вже дуже добре видно і зрозуміло що для прогресу треба займатися технікою – повороти, підйоми, гальмування, спуски, застрибування на вел і так далі. Думаю брати уроки перед початком наступного сезону, тобто в кінці наступного літа.

 

Данні з велокомп’ютера: Garmin Connect – https://connect.garmin.com/modern/activity/3170717776, Strava – https://www.strava.com/activities/1972790220.

У підсумку я 42-й з 78 у загальному заліку 4-ї категорії – https://www.webscorer.com/racedetails?raceid=162065&did=176362&cid=900334.

Ну і відео:

 

Light and Motion Vibe

Характеристики та призначення

Іноді цю модель можна побачити під іменем Light & Motion Vya TL.

Це пристрій є заднім світлом, або проблисковим маячком для велосипеда і призначений для того щоб вас було видно на дорозі ззаду.

Характеристики:

  • Ціна: повна ціна складає $40, іноді можна побачити акції зі знижкою до $25 за цю модель.
  • Яскравість – 50 люмен, червоне блимаюче світло.
  • Захист – IP67, тобто його можна не боятися навіть впустити у воду.
  • Зарядка через USB, повна зарядка триває 2 години.
  • В комплекті йде кріплення для стійки сідла.
  • Зроблено в США.
  • На сайті виробника – https://www.lightandmotion.com/vya-tl.

Враження від використання

У мене було кілька різних проблискових маячків і всі вони наче непогані – є такі що зручно знімати/одягати, легко заряджати, такі що їх дуже добре видно і так далі. Але головна проблема для мене (і думаю для багатьох інших) з подібними світлячками в тому що їх треба не забувати вимикати і вмикати. І часто я про це забував і тоді їздив або з виключеним маячком, або він розряджався на велосипеді в гаржі коли я забував його вимкнути.

Цей же ліхтарик вирішує проблему тим що він вмикається автоматично при будь-яких струсах і вимикається коли знаходиться у спокої 30 секунд. Тобто його не можна забути ні увімкнути ні вимкнути.

До того ж його дуже легко знімати та одягати – він просто вставляється в кріплення і повертається.

Яскравості достатньо щоб видно його було навіть в день.

Як було згадано вище повна зарядка триває 2 години, але мені за жодну зі своїх поїздок не вдалося розрядити цей ліхтарик так щоб терба було його заряджати довше кількох хвилин.

Недоліків не знайдено.

На мою думку це абсолютно найкращий маячок з усіх що є на ринку зараз.

Оцінки:

 

Garmin Edge 520

Призначення і характеристики

Цей велокомп’ютер став заміною моєму Edge 500, і заміною виправданою.

Поглянемо на найсуттєвіші з моєї точки зору характеристики, а потім поговоримо детальніше:

  • Ціна. Я свого часу купив цей комп’ютер за $280, зараз його повна ціна складає $250, а на момент написання цього посту у виробника діє знижка і ціна складає $140.
  • Захист – IPX7, тобто комп’ютер має вижити навіть при падінні у воду. І найсильніша злива не зашкодить йому аж ніяк.
  • Протоколи: Bluetooth для з’єднання зі смартфоном та ANT+ для підклюдення датчиків (каденс, швидкість, поверметр, серцебиття).
  • Одного заряду має вистачати на 15 годин роботи. Повна зарядка триває менше… а я навіть і не знаю. Менше за одну годину точно, а може і менше ніж пів-години. Підключення до зарядки чи ПК через micro USB.
  • Екран кольоровий, 200×265 точок.
  • Підтримує Strava live segments.
  • На сайті виробника – https://buy.garmin.com/en-US/US/p/166370/pn/010-01368-00.

Враження від використання

Користуюся цим комп’ютером більше року і мені все подобається. Більше того – він мені сподобався одразу і після першого місяця використання я купив такий же Олені на заміну її Edge 500.

Трошки більший екран насправді додає незрівняно більше комфорту, а те що він кольоровий покращує видимість як в темну погоду так і при яскравому сонці. Також на більшому екрані можна розмістити більше показчиків.

Є можливість завантаження карт, ось тут детально розписано як це зробити – https://www.dcrainmaker.com/2013/05/download-garmin-705800810.html. Крім карт можна завантажувати маршрути (наприклад зі Strava) і тоді у вас з’явиться яка-не-яка навігація.

І в цілому у цього комп’ютера набагато більше можливостей ніж я використовую (тренування, різні велосипеди, різні види спорту, підтримка камер, ліхтарів та радарів від Garmin  і ще багато чого). Він навіть вміє визначати коли сталася аварія і дзвонити на вказаний номер.

Мені особисто, повторюся, дуже легко керувати цим пристроєм, ніколи не плутаюся з ним. І після того як налаштував собі екрани активності маю перед собою те що мені потрібно під час поїздок.

Також раджу почитати дуже детальний огляд усіх можливостей цієї моделі – https://www.dcrainmaker.com/2015/07/garmin-edge-520.html.

Якщо говорити про негативні моменти то я навіть і вигадати нічого не зможу. Мене настільки все задовольняє що я навіть не думаю переходити на старші і більш просунуті моделі. Знаю що деякі люди з якими я іноді катаюся перейшли на комп’ютери від Wahoo через те що ті вміють працювати з Bluetooth датчиками і мають трошки кращу навігацію (хоча і гірші карти при цьому).

Оцінки:

2018-11-04 – MFG Cyclocross North 40

 

Це був один з тих стартів які пройшли не надто добре і тому було кілька причин.

Перша це певна чи то перетренованість, чи то недотренованість (скоріше за все). От буває таке що що майже як уві сні намагаєшся зробити якесь зусилля, а воно нічого не виходить. Не виходить навіть зусилля зробити :(

 

І відчуваєш що треба б і додати, але ніяк…

Стартував я погано і майже все перше коло був на передостанніх позиціях у групі. Лише згодом коли ми розтягнулися спромігся декількох обігнати, але все одно відчував що не виходить швидко їхати.

 

Траса була доволі складна. Більшу частину її складала склизька після дощів трава і відносно рівня поверхня, але потім був ліс.

І в лісі першою була крута і довга гірка в яку теоретично треба було б забігати, але мені сил вистачало лише йти.

 

Далі звивистою грязюкою вузенької лісової доріжки, а потім спуски. Спуски були страшні – доволі різкі і круті, та ще й всі з крутими поворотами внизу. І я всі ті спуски збігав. І хоча втрачав на цьому не так багато проте відчував себе страшенним чайником все одно.

Також складною проблемою були затяжні, хоча і не круті підйоми – варто було потрапити колесом десь мимо вузенької (усього у кілька сантиметрів) накатаної стежечки як велосипед зупинявся і я (та і не тільки я) валився на бік разом з ним.

 

І тому навіть деякі не круті гірки доводилося бігти з велом після зупинки чи падіння.

І в цілому, повторюся, уся гонка пройшла для мене якось не дуже. Я навіть розстроївся спочатку. Потім звісно попустило, але все одно.

 

У підсумку я 32-й з 35 у 4-й категорії віком старше за 35 – https://www.webscorer.com/racedetails?raceid=159655&did=175172&cid=892849.

Данні з велокомп’ютера: Strava – https://www.strava.com/activities/1946795584, Garmin Connect – https://connect.garmin.com/modern/activity/3139528250.

tapiriik.com – синхронізація спортивних активностей на різних ресурсах

Сайт tapiriik.com є корисним інструментом для тих хто користується додатками та пристроями для збереження своєї спортивної активності.

Якщо у вас є годинники та велокомп’ютери від Garmin то уся ваша спортивна діяльність скоріше за все вже синхронізується на Garmin Connect. Але якщо ви велосипедист то ще з більшою імовірність ви проводити певний час на Strava як і усі інші велосипедисти.

Якщо у вас раптом спортивний годинник від Epson то вся статистика про кожне з ваших тренувань йде на їх сайт.

А деякі використовують для бігу, залу та вело додатки на смартфоні як RunKeeper чи Edomondo.

Програми тренувать і щоденник тренувань разом з відстежуванням спожитої їжі зручно мати на Training Peaks. Ну і так далі.

Звісно більшість з подібних сайтів та додатків дозволяють інтерграцію і вміють обмінюватися данними одне з одним. Наприклад у мене всі годинники та комп’ютери автоматично заливають усе на мій Garmin Connect, а моя Strava вже сама імпортує звідти останні записи. Ну і ще там налаштовані з’єднання з іншими системами такими як Zwift та Wahoo Fitness.

 

Все це зрозуміло, але що робити коли синхронізувати треба між кількома сайтами та додатками? Тобто не мати одну централізовану платформу, а натомість мати ідентичні копії у різних системах?

Ось цю задачу якраз і вирішує tapiriik.com. Що він робить – для усіх ресурсів для яких ви вказали логін та пароль (так, доведеться їх повідомити цьому сайту) він запускає синхронізацію. Тобто на кожному з ресурсів він дивиться на кожну активність, і якщо такої нема на одному з інших сайтів для яких ви вказали логін/пароль то він її створює. Таким чином і виникає повна комбінована копія усього на кількох ресурсах.

 

Сайт безкоштовний і достатньо просто натиснути кнопку “Синхронізувати” щоб почався процес. І ще можливо доведеться на тих сайтах між якими синхронізація відбувається дати дозвіл tapiriik.com виконувати певні дії.

 

Синхронізація займає певний час. Мені, для того щоб залити на Strava свої активності за 8 років з Garmin Connect знадобилося 5 днів.

І все це безкоштовно.

Що ж робити у майбутньому коли знову доведеться синхронізувати у кількох напрямках. Можна час від часу заходити на сайт і знову запускати синхронізацію. Або можна заплатити усього $2 і сайт буде робити це за вас автоматично цілий рік. Як на мене ціна більше ніж виправдана тим більше що проект цей не комерційний і усі отримані гроші йдуть на оплату серверів на яких сайт та синхронізація працює.

Jason Arnopp. The Last Days of Jack Sparks / Джейсон Арнопп. Останні дні Джека Спаркса (2016)

Книга має як дуже сильні і хороші моменти та знахідки так і доволі слабкі і затягнуті місця пробиратися крізь які іноді надто вже сумно.

Безстрашний журналіст (це коли нам показують події від його імені) і він же істеричний наркоман очами інших у пошуках паранормального натрапляє на щось що вбиває його в кінці.

Ось це переструбування оповідання то від імені іронічного циніка та скептика до невротичного шизофреника як його бачать інші є мабуть найсильнішою стороною книги. Коли читаєш доводиться постійно переосмислювати та переоцінювати все розказане до того.

Ще у книзі є стрибки у часі. І хоча різниця там іноді усього на дні виникає той же ефект – продії про які вже склав своє враження читач тепер мають нові деталі які зовсім по іншому показують картину.

В плані жахів та містики книга і не страшна і не містична скільки небудь, хоча автор і старався. Але мене саме ця частина не вразила. Більше боїшся за здоровий глузд головного героя ніж тіх страхів яких боїться він.

Оцінки:

Park Tool DH-1 Dummy Hub

 

Не буду як зазвичай розписувати плюси, мінуси і характеристики, просто поясню що це і для чого.

Це так звана хаб-заглушка (я нажаль не знаю як українською ця штука називається) призначена для того щоб утримувати велосипедну цепку зі знятим заднім колесом.

 

Заглушка ця стає у нагоді коли треба виконувати будь-які операції з цепкою чи перекидушками (дюрейлерами) і знятим колесом.

Цілком можна обійтися без неї, але в деяких ситуація дуже багато зручності додається і не треба утримувати цепку в руці коли щось робиш.

Коштує вона доволі дорого – $19, але як і всі інстументи від Park Tools яксість дуже висока і служити вона буде довго.

На сайті виробника – https://www.parktool.com/product/dummy-hub-dh-1.

Оцінки: