Therm-a-Rest Z Lite Sol Mattress

 

Призначення та характеристики

Це легкий і відносно компактний матрац під спальний мішок для походів. Матрац має рельєфну поверхню, скоріше навіть набір виступів і вдавлень – така конфігурація, по-перше, створює додаткові повітряні кишені між землею, матрацом та спальником і краще зберігає температуру, а, по-друге, додає глибини матрацу роблячи його м’якішим та приховує нерівності поверхні на яку його покладено.

Інші характеристики:

  • Ціна: в залежності від розмірів та магазину від $35 до $65.
  • Одна сторона вкрита тепло-відбиваючим матеріалом що згідно виробника додає до 20% тепла.
  • Складається з 14 секцій (довга модифікація) які дуже добре вкладаються одна в іншу. У компактному вигляді матрац виглядає як брусок з квадратним перетином.
  • Розміри і вага. Довга модифікація: довжина – 183 см, ширина – 51 см, товщина – 2 см, вага  – 400 грамів. Коротка модифікація: довжина – 127 см, ширина – 51 см, товщина – 2 см, вага  – 284 грами.
  • На сайті виробника – http://www.cascadedesigns.com/therm-a-rest/mattresses/fast-and-light/z-lite/product.

 

Враження від використання та недоліки

Коротка версія – усе класно, я усім задоволений.

А тепер довша версія. Ми саме з такими матрацами ходили з Оленою в кілька походів, навіть в Перу похід на Мачу-Пікчу був з ними. Так, вони дуже легкі, неймовірно легко складаються і розкладаються (тобто самі, без зусиль), вони м’які і для усім умов в яких ми бували вони достатньо теплі.

Програють вони у порівнянні з іншими високо оціненими похідними матрацами або через недостатню товщину (надувні бувають навіть у кілька разів товщі), або через відносну не компактність – деякі надувні матраци займають в рази менше місця. Ці ж матраци доведеться у складеному вигляді чепляти до рюкзака.

Проте ціна за яку їх можна купити нижче усього подібного в цьому ж класі ваги/температури в рази.

Оцінка на Amazon – 4.5/5 (https://www.amazon.com/Therm-Rest-Lite-Mattress-Small/dp/B005I6R0WC), моя оцінка – 10/10.