Vittoria Latex Road Tube

 

Ціна

Ціна на латексні трубки (камери) 700х19/23 складає в районі $15-$20. Іноді можна знайти на розпродажах на кілька доларів дешевше, але так щоб зовсім дешево такого не бачив.

Призначення, характеристики та враження

Крім безлічі недоліків (про них нижче) у цих трубок є усього пара переваг перед традиційними: вага і м’якість. Наприклад ось ці трубки для діаметру 23 мм важать усього 70 грамів що на 30 грамів (мінімум) менше за традиційні трубки. Воно начебто і не багато, але у поєднанні з легкими шинами типу Victoria Corsa Evo CX сумарний виграш може складати від 100 грамів на колесо, а частіше більше. А це вже доволі суттєво.

Другою помітною відмінністю є те що латексні трубки помітно м’якіші на дорозі якщо їх накачувати так само. Це теж дуже добре допомагає на довгих дистанціях – дрібна непомітна трясучка впродовж годин і кілометрів накопичується в руках, спині і ногах і з часом помічаєш як усе болить. Хоча деяким більше подобається жорстіше відчуття велосипеду і дороги.

Ну і третя відмінність це більша стійкість до різких ударів – налетіти на швидкості на якусь глибоку тріщину чи гепнутися колесом сильно з якоїсь висоти небезпечно також тим що обід колеса може пробити камеру в двох точках (укус змії), а латексні шини через свою м’якість краще переносять такі пригоди.

Оцінка на Amazon – 4.3/5 (http://www.amazon.com/Vittoria-700-25-Latex-Road/dp/B003LDO2W0), моя оцінка – 7/10.

Недоліки

Головним недоліком звісно буде ціна – при сумнівному виграші для більшості велосипедистів за ціну однієї латексної трубки можна купити 3-5 хороших звичайних трубок.

Другий великий недолік – латексні трубки течуть. Латекс не такий щільний матеріал як резина у стандартних трубках і через нього швидше виходить повітря. Так, наприклад, я накачую свої колеса на 120 psi (Паскалів на квадратний дюйм)  і вже через 2 години тиск падає до 100 psi. Далі втрата тиску уповільнюється і до кінця дня стає десь 80 psi (все ще можна комфортно їздити, але на високій швидкості та прискореннях буде помітно що колеса не відгукуються як треба) і за 3-4 дні виходить взагалі усе повітря.

Також якщо комбінувати ці трубки з дуже легкими шинами як я згадував вище то за виграш у вазі доводиться платити меншою надійністю – за пару місяців використання я вже їх клеїв більше разів ніж з 5 попередніх років клеїв звичайні трубки.

У підсумку скажу – спробувати варто, тим більше це найдешевший спосіб зменшити вагу коліс, а чи користуватися ними регулярно це вже самі вирішуйте :)