John C. Wright. The Golden Age / Джон Ч. Райт. Золота доба (2002-2003)

Це один з тих представників молодих фантастів що пишуть речі які формують золотий фонд НФ. Так, це книги які увійшли вже у скарбницю НФ і нічим не гірші за роботи майстрів 50-70-хх років ХХ сторіччя.

Автор абсолютно безжальний до читача – повне занурення у світ без розлогих пояснень та передісторій. Вимоги до читача високі – ерудиція, розуміння принципів сучасних інформаційних технологій та тенденцій їх розвитку.

The Golden Age / Золота доба (2002)

Першу чверть книги (як мінімум) продираєшся крізь текст і збираєш інформацію про структуру суспільства та взагалі життя у описаному майбутньому буквально по крихтам. Але результат того вартий – починаєш вірити у описаний світ і розуміти його.

Людство вже давно живе переважно у віртуальній реальності, хоча і сонячна система майже підкорена, а енергія добувається безпосердньо з Сонця. Безсмертя змінило весь устрій та цінності, а світи що існують лише у комп’ютрених симуляціях не менш важливі ніж базова реальність.

І ось головний герой з’ясовує що його було покарано і він добровільно позбувся спогадів за кілька сотень років свого життя. Спогади можна повернути, але кара за це – відлучення від людства.

Дуже напружено усе…

http://www.goodreads.com/book/show/207410.The_Golden_Age

The Phoenix Exultant / Фенікс ликуючий (2003)

Ще не читав…

http://www.goodreads.com/book/show/632751.The_Phoenix_Exultant

The Golden Transcendence / Золота трансцедентність (2003)

Ще не читав…

http://www.goodreads.com/book/show/632753.The_Golden_Transcendence