Характеристики та призначення
Спеціалізований комп’ютер для походів з підтримкою топографічних мап високої точності та деякими іншими функціям:
- Ціна: повна ціна складає $550, але час від часу ця модель з’являється зі скидкою до $500.
- Мапи: дорожні та топографічні (100К). Передвстановлені для регіону в якому продається пристрій. До 250 маршрутів та 10000 точок призначення. Власне від Oregon 700 цей пристрій відрізняється передвстановленими топографічними мапами.
- З’єднання з ПК чи сматфоном: безпровідне (Bluetooth) та через mini USB. Може підключатися напряму до WiFi.
- Зовнішні сенсори: підключення через Bluetooth чи ANT+.
- Екран: сенсорний, кольоровий, 2.5×1.5 дюймів, 240х400 точок.
- Камера: 8 Мегапікселів.
- Пам’ять: розширюється через слот micro SD.
- Компас, альтиметр, ліхтарик.
- Батарея: в наборі йде пара NiMH акамуляротів, але можна використовувати 2 АА-батарейки. Час роботи від батарей – до 16 годин.
- Розміри: 11.4×6.1×3.3 см (4.5×2.4×1.3 дюймів).
- Вага: 210 грамів (7.4 унцій).
- Захист: IPX7 – тобто можна впустити у воду і не боятися зламати пристрій.
- На сайті виробника – https://www.rei.com/product/111457/garmin-oregon-750t-gps
Варто сказати що дешевий Oregon 700 не має ліхтарика та камери.
Враження від використання
Зізнаюся що враження від цього пристрою у мене змішані. Спочатку про хороше.
Мапи високої роздільної здатності, можливість прокладати маршрути, ставити позначки чи зберігати певні точки, міняти масштаб, міряти дистанцію та площу – цього вже достатньо для походів. Враховуючи контрастний кольоровий екран, компас та альтиметр подорожувати у малознайомій місцевості стає ще зручніше.
Мені особисто дуже сподобалася можливість поміряти дистанцію до якоїсь точки на карті – коли у поході і думаєш чи варто зупинитися зараз, чи пройтися ооон до тієї гори така можливість суттєво спрощує рішення.
Камера є приємним, але не обов’язковим доповненням – вона скоріше просто присутня ніж справді функціональна. Знімки виходять трошки замилені і кольори не надто природні, але у випадку коли нема смартфону під рукою добре стане у нагоді.
Пристрій добре лежить в руці. Можна сказати він товщий ніж хотілося б, але при цьому він не важкий. В комплекті йде кріплення з карабіном яким можна приєднати пристрій на рюкзак, або до пояса. Але це далеко не смартфон – це як 3-4 маленьких смартфони складених до купи.
Тепер про мінуси. Головна проблема – пристрій не може нормально заряджати NiMH акамулятори що йдуть з ним. Тобто взагалі їх не заряджає. Чи це проблема акамуляторів, чи якийсь баг в софті сказати не можу. Пару разів обпікся і повністю перейшов на звичайні батарейки.
Батарейки ті до речі пристрій розряджає надзвичайно швидко. Не знаю що треба робити щоб отримати 16 годин обіцяних виробником – я помітив що з увімкненим екраном вони розряджаються буквально за пару годин.
Також дається взнаки не надто потужний процесор – скролінг та масштабування карт відбувається ривками. Але чесно кажучи з цим можна миритися.
Мені не надто подобається інтерфейс – він не логічний для мене і я постійно плутаюся що і де треба натискати для потрібного ефекту.
Роз’єм micro USB є дуже дивним вибором – чому саме він. Не подобається те що треба мати спеціальний кабель для нього. Хотілося б mini USD, в ідеалі взагалі USB Type C.
Ну і ціна звісно – купити щось подібне за $300 було б ідеально.
У підсумку скажу що для мене цей пристрій не є обов’язковим, я міг би без нього обійтися у всіх без виключення походах де ми були. Але для серйозних хайкерів хто мандрує не прокладеними дорогами і без провідника щось подібне буде незамінним і надзвичайно корисним.
Оцінки:
- Amazon – 3.5/5 (https://www.amazon.com/Garmin-750T-3-Inch-Touchscreen-Handheld/dp/B01H0WBR0M).
- Моя оцінка – 7/10.