Blueseventy Helix

Призначення та характеристики

Це так званий ветс’ют, або костюм для плавання у холодну погоду чи у холодній воді. Переважно використовується на тріатлонах. Костюм дорогий, але для цього є свої причини (про це далі).

Одразу зазначу що та модель що у мене аж 2013-го року, але основні характеристики мало змінилися. Отже до характеристик:

  • Ціна. На момент купівлі я віддав $600, зараз модель 2013-го можна знайти в інтернеті за $450, а найостанніша (2018-го) модель обійдеться у $800.
  • Матеріал – неопре Yamamoto 40 cell. Ось тут подробиці якщо цікаво – http://www.yamamoto-bio.com/yamamoto_e/sports/wetsuits.html.
  • Товщина панелей: від 1 (плечі, руки) до 5 (стегна) мм.
  • Перевернути блискавка (застібується зверху вниз).
  • На сайті виробника (оновлена модель) – https://www.blueseventy.com/collections/helix/products/helix-full-suit-mens.

 

Враження

Я інтенсивно використовував цей костюм на змаганнях з тріатлону та плавання на відкритій воді доки не отримав травму і мав пропустити останні 2 роки. Ось планую почати знову… Але на змаганнях серед дорогих костюмів цю модель можна побачити дуже часто.

До нього я плавав у недорогому Xterra Vortex (десь в районі $200 була його ціна) і тому має сенс порівнювати саме з ним.

Якщо в недорогих костюмах матеріал майже кругом однакової товщини і зроблено їх з меншої кількості клаптиків то у дорожчих моделях використовують різну товщину для рук, ніг, плечей, торсу і так далі. Через це дорогі костюми варто підбирати враховуючи особливості техніки плавання. Ця конкретна модель надає перевагу тим у кого техніка рук краща за техніку ніг. Завдяки тому що товщий прошарок матеріалу саме на стегнах ноги будуть вище у воді ніж зазвичай. Додатково це дозволить “економити” ноги для вело та бігового етапів. Проте якщо ви хороший пловець і з технікою у вас все в балансі то можливо має сенс спробувати інші костюми.

 

А більша частина клаптиків з яких зроблено костюм робить його більш анатомічним що означає що він сидить щільніше і при цьому менше заважає.

Тонший матеріал на руках та плечах дає більше свободи рухів і менше заважає, але з іншого боку його легше пошкодити. Взагалі дорожчі костюми легше і швидше пошкоджуються і мені свій вже доводилося клеїти через пориви (під руками з’являються дірочки у швах) та порізи (нігтями навіть через гумові рукавички можна пошкодити м’якіший матеріал дорого костюму) на ногах.

Що не звично так це те що блискавка ззаду розстібається знизу вгору, а не зверху вниз як у переважної більшості костюмів. Це дозволяє простіше його розстібувати на бігу (знайшов “хвіст” навпомацки і тяги собі його вгору), а з іншого – його сам на собі застебнути не зможеш. І навіть коли хтось допомагає треба сильно зводити плечі щоб костюм застібнути.

Але сидить він дійсно зручніше і якщо вибрати правильний розмір то від буде в обтяжку, але лише у потрібних місцях (наприклад у паху тиснути не буде). І пливучи в ньому можна взагалі забити що у костюмі пливеш.

У мене традиційно шия є проблемною зоною – я її постійно натираю і навіть клею широкий пластир що мало допомагає і завжди у мене там стерто до крові. А в цьому костюмі завдяки м’якості матеріали натирання хоч і не зникли проте стали помітно меншими.

Але у підсумку можу сказати що як для моєї техніки плавання цього костюму забагато і наступним буде на один клас нижча модель (в діапазоні $$400-500).

Оцінки: