Race for the Galaxy

 

Гра на тему яку можна обізвати як “космічна опера”: планети, станції, технології. Але усе це по суті обмежено картами кожного гравця і окрім карт фактично нічого більше в цій грі і немає.  Проте сама тематика і оформлення додає грі балів і збільшує інтерес до неї та бажання пограти :)

 

Характеристики

 • Кількість гравців: від 2 до 4. Найцікавіше грати саме вчотирьох.
 • Час гри: в залежності від досвіду гравців від 30 хвилин до довше години.
 • Складність правил: на мою думку правила не стільки складні скільки незвичні. В грі є такі механізми на розуміння яких потрібен час і декілька спроб. Та і то будуть постійно виникати питання.
 • Час навчання: основні правила та механізми можна пояснити за 15-20 хвилин, але є певні тонкощі та ті самі незвичні механізми для розуміння і засвоєння яких треба буде зіграти кілька ігор.
 • Жанр і категорія:стратегія (30-те місце серед стратегічних ігор, 34-те – у загальному списку) на космічну та науково-фантастичну тему, розбудовування виробничих потужностей і дослідження технологій.
 • Ігрові механізми: управління колодою, розбудова економіки/виробництва.
 • Ціна: $25.
 • Розширення: існує невелика кількість розширень які дозволяють вводити нових гравців, додає нові карти/артефакти чи зовнішні атаки, тощо. Я поки не планую навіть купувати розширення просто через те що треба (на мою думку) зіграти ще немало разів щоб більш-менш впевнено сказати що знаєш гру і можеш її планувати.
 • Повторна іграбельність: на даний момент моя думка така що повторна іграбельність є високою і пов’язано це в першу чергу з тим що незвичність механізмів не дозволяє планувати багато наперед та ще потрібен досвід щоб ознайомитися з колодою краще.
 • Оформлення: хороше оформлення з купою дрібних деталей на, як я вже казав вище, науково-фантастичну і космічну тему. Тобто планети, технології, станції, ось це все додає шарму грі.

 

Правила

Спробую пояснити як зможу, але будьте готові до того що деякі місця вам доведеться читати і перечитувати з кожною грою у буклеті правил.

Кожен гравець має на руках певну (різну в процесі гри) кількість карт та на початку ходу вирішує яку з фаз гри хоче активувати:

 • взяти нові карти в руку
 • побудувати технологію
 • побудувати планету
 • продати ресурси
 • задіяти виробництво

Обрані фази доступні для усіх гравців, але для тих хто вибрав фазу діють певні переваги. Також фазу торгівлі поділено на дві під-фази, але це вже в правила.

Для побудови технології чи планети-виробника треба сплачувати їх ціну картами (одна карта – одна монета) і для того і потрібна перша фаза.

Технології дають певні ефекти на інших фазах, планети вміють виробляти товари на фазі виробництва, а фаза торгівлі дає можливість продавати ці товари.

До того ж є військові світи для побудови яких треба мати технології що дозволяють їх будувати.

Гру закінчено як тільки будь-який гравець побудує 12 карт. Виграє той у кого найбільша кількість сумарних балів: бали дають побудовані світи та торгівля.

 

Враження

Кілька аспектів в грі роблять її цікавою та соціально-активною. По-перше, це правила які постійно доведеться обговорювати, перечитувати та уточнювати. Також ефект побудованих карти іноді може викликати суперечки.

Друге що додає цікавості це те щоб здійснити якусь дію від якої виграєш щось треба пройти через інші фази (наприклад просто набрати карт щоб було чим заплатити) що може дати переваги іншим гравцям і що відтягує переможний момент.

Власне коли починаєш пояснювати правила то чуєш що гра занадто складна і заплутана, а коли гру закінчено то майже усі погоджуються що не так воно і складно, а от планувати і справді треба старанніше і з самого першого ходу.

 

Оцінка

Оцінка на Board Games Geek – 7.8/10 (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/28143/race-galaxy), моя оцінка – 8/10.

Чи варто мати цю гру? Якщо ви не збираєте бібліотеку ігор то може і ні. Я би порадив пограти в неї спершу якщо є така можливість (в місцевій бібліотеці чи магазині настільних ігор) щоб зрозуміти чи хочете мати її у себе в шафі.

Гра вимагає доволі багато часу особливо в перші рази через те що доведеться розбиратися в деталях правил і є легші і швидші варіанти.

Якщо ж ви знаходитеся у пошуках довгої, багатогодинної гри то це теж варіант не для вас – після освоєння правил навряд чи гра буде тривати хоча б годину.