King of Tokio

“Бойова” гра в якій гравці намагаються пошкодити монста інших гравців і залишитися живими якомога довше самим.

Характеристики

  • Кількість гравців: від 2 до 6, але я чесно кажучи геть не уявляю як можна грати вдвох чи втрьох. Найцікавіше грати вчотирьох та вшістьох.
  • Час гри: до 30 хвилин.
  • Складність правил: прості, можна пояснити за 3-5 хвилин усі нюанси.
  • Час навчання: кілька хвилин першої гри дають розуміння усієї механіки і можливих стратегій.
  • Жанр і категорія: сімейна гра, наукова фантастика, монстри зі старих теле- та радіо-шоу.
  • Ігрові механізми: кидання кісток, розбудовування колоди, вибування гравців.
  • Ціна: від $23.
  • Розширення: існує доволі багато розширень, але більшість з них це просто нові монстри і карти, механіку гри змінюють трошки лише деякі з них. Я рекомендую звернути увагу на King of Tokyo: Power Up! або на редакцію гри King of New York.
  • Повторна іграбельність: дуже висока. Гра має дуже сильну випадковість, але грати в неї просто і весело і майже нічого не можна передбачити і тому хорошою компанією можна в неї грати знову і знову.
  • Оформлення: прекрасно офомлено у мультиплікаційно-плакатному стилі з трохи бляклими кольорами що надають певної атмосфери старої наукової фантастики. Так само якісно оформлено коробку (але вже у яскравих кольорах) яка буде добре виглядати на поличці серед інших ігор.

Правила

У кожного гравця є свій монстр з лічильником здоров’я та виграшних балів. У ці базовій версії гри функціонально монстри не розрізнюються, але розширення додають до них індивідуальних характеристик.

Кожен гравець на початку свого ходу кидає кістки за допомогою яких заробляє здоров’я (лікує пошкодженого монстра), атаку (пошкоджує інших монстрів), виграшні бали та енергію (аналог грошей в цій грі).

За енергію можна купувати карти які додають можливостей гравцю, або обмежують інших гравців.

Також є місто (Токіо) куди може зайти монстр і заробляти виграшні бали на початку кожного свого ходу. Проте в Токію монстр не може лікуватися. Монстр в Токіо (лише один в грі на чотирьох, два при 5-6 гравцях) пошкоджує усіх монстрів за межами Токіо одночасно, а монстри за межами міста атакують виключно монстра в Токіо.

Під час атаки монстр може “втекти” з Токіо (при цьому все одно отримує пошкодження), і тоді в Токіо заходить той монстр що атакував.

Перемагає той гравець хто набере першим 20 балів, або той чий монстр залишиться останнім в живих.

Враження і оцінка

Чудова гра яку я рекомендую мати в своїй колекції: вона весела, дуже інтерактивна, в ній досвід гравця важить не багато і в неї можна грати багато разів до того як вона набридне (якщо набридне будь-коли взагалі). До того ж вона легко вчиться.

Єдине чого мабуть варто було б побажати додатково від гри так це те щоб була можливість іноді грати серйозніші, складніші за правилами партії.

Оцінка на Board Games Geek – 7.4/10 (https://boardgamegeek.com/boardgame/70323/king-tokyo), моя оцінка – 9.5/10. Оновлення від 10 жовтня 2016 – знижую оцінку до 8/10 після того як ознайомився і зіграв у більшу кількість хороших ігор і є з чим порівнювати.