Splendor

 

Прекрасна економічно-орієнтована гра з дуже простими правилами і неймовірним багатством ігрових стратегій. Гравці борються за обмежені ресурси і за їх допомогою “будують” карти які ті ж ресурси генерують.

 

Характеристики

  • Кількість гравців: від 2 до 4, найцікавіше грати втрьох, вчотирьох ситуація в грі змінюється дуже швидко і короткотермінове планування стає неможливим.
  • Час гри: до 30 хвилин. Але зауважу що час пролітає настільки швидко що ви самі не повірите що пройшло пів години – буде здаватися що хвилин 10 максимум.
  • Складність правил: правила дуже прості і їх можна пояснити і зрозуміти за 2-3 хвилини.
  • Час навчання: перші кілька хвилин першої гри достатньо щоб зрозуміти усі механізми.
  • Жанр і категорія: економічна гра, період Ренесансу.
  • Ігрові механізми: покупка і будування карт. Для купівлі та будування використовуються одні й ті самі ресурси.
  • Ціна: від $28.
  • Розширення: існує кілька розширень і усі з них є просто додатковими картками знатних персон. На жаль розширити гру без втручання в ігрову механіку не вийде.
  • Повторна іграбельність: дуже висока завдяки тому що ігрова ситуація змінюється примушуючи реагувати зміною тактики, але зберігаючи стратегію.
  • Оформлення: дуже красиво – міста періоду Відродження, торгівля, дорогоцінне каміння, пластикові фішки, карти.

 

Правила

Ресурсами в грі є різноманітне дорогоцінне каміння різних кольорів (5 видів) та золото. Кількість ресурсів дуже обмежена. Ресурси використовуються для купівлі і будування карт (кожна карта коштує якусь певну комбінацію камінців) і побудовані карти починають генерувати ресурси (один камінь певного кольору). Тобто ресурси що їх дають карти є відновлюваними, інші, з загального банку є одноразовими.

За ход гравець може взяти з банку певну кількість ресурсів, купити і побудувати карту або “зарезервувати” карту забравши її з ринку у своє сховище що може містити до 3 карт. Разом з зарезервованою картою гравець отримує одну золоту монету яка еквівалентна будь-якому камінцю.

Деякі з карт (ті що складніше побудувати) дають очки перемоги. Перший гравець який набрав 15 очків виграє.

 

Враження

Повторюся що не зважаючи на дуже прості правила гра вражає різноманітностями ігрових ситуацій та стратегій які можна використовувати.

Гравці змагаються за обмежені ресурси та майже завжди за одні й ті самі карти бо кількість ресурсів обмежена і далеко не все з того що є на ринку можна побудувати. Кожен ход для гравцяє обертається на прийняття рішення: чи зібрати ресурси зараз поки вони доступні і можливо не мати що побудувати після того, чи побудувати якусь цінну карту і залишитися без ресурсів?

Починається гра у спокійному темпі і перші побудовані карти хоча і починають генерувати ресурси не дають ніяких виграшних очків. Але коли у гравців з’являється все більше і більше “виробничих потужностей” гра починає йти все швидше і швидше і як правило коли вона закінчується гравців що програли від перемоги (15 очків) відділяє усього один ход.

 

Оцінка

Я дуже грою задоволений, і хоча мені більше подобаються біль епічні ігри типу The Castles of Burgundy я радий що ця гра є в моїй колекції і з задоволенням граю в неї час від часу.

Оцінка на Board Games Geek – 7.59/10, 78-ме загальне місце, 8-ме місце серед ігор для усієї родини (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/148228/splendor). Моя оцінка – 8/10.