Про американські кінотеатри

Коротенько так…

Місцеві кінотеатри як правило це комплекси з багатьма середніх розмірів залами з гігантськими екранами. Звук при цьому не надто гучний так що можна спокійно балакати з сусідом і при цьому звук достатньо гучний щоб твої балачки не сильно заважали іншим. На протязі усього сеансу як правило світло повністю не вимикають, якісь нічні типо світильники увесть час підсвітлюють переходи і можна розгледіти і сам зал і силуети людей.

Середня вартість квитка на одного дорослого буде в межах 10-20$. Фільми в 3Д звісно коштують дорожче (найдорожче IMAX). Також нормально купити один квиток і по закінченню сеансу ходити із залу в зал. Не знаю чи це легально дозволено, але багато хто так робить. На “дорогі” сеанси просто так не пустять – на вході в зал стоїть людина яка перевіряє квиток і видає окуляри. А на прості пласкі фільми ходи скільки хочеш.

 

До речі на відміну від України де, як я пам’ятаю, в кінотеатрах одночасно йде 3-4 фільми тут навіть в маленьких кінотеатрах показують близько 10. Причому сам прокат йде довше здається.

А ще мені подобається що тут не продають пиво. Думаю через те що кінотеатр можуть відвідати діти (дивно, правда?), а спиртні напої не можна продавати у місцях доступних чи безпосередньо видимим дітям. Але це і на краще. Може в інших штатах по іншому, не скажу. Проте попкорн, який до речі місцеві далеко не всі і далеко не так багато їдять, звісно продається на додачу до коли, претцелів, начос та інших вкусняшок.

Взагалі поп-корн в кінотеатрах це прибутковіше ніж самі фільми. Вигідніше тільки брати гроші за СМС. А так поп-корн приносе більше прибутків кінотеатрам ніж продаж наркотиків наркоторговцям Smile 

А ми любимо взяти великий мішок поп-корну (правда без масла), пару відер дієтичної коли і запихатися цим під час перегляду.

 

Але найбільша і найголовніша відмінність у тому що квитки в зал продаються без місць на них. Це, по-перше, означає що ціна на всі квитки однакова, а, по-друге, що коли багато людей то треба приходити раніше і замати чергу щоб сісти на найкращі місця.

На фільм який йде вже давно та/або не сильно зацікавив глядачів можна прийти у порожній зал (реально менше 10 людей) та сісти де хочеш. А от на блокбастери треба приїхати за годину, а то і за дві (як було у випадку “Аліси у Задзеркаллі” та “Джона Картрера з Марсу”) і відстояти чергу. Черга відгорожена, ніхто не ломиться з боків, усе культурно та спокійно. Ну тобото є вибір або подивитися фільм в перші дні після виходу, але заплатити за це часом у черзі і дивитися у переповненому залі, або почекати 2-3 тижні і сісти на хороші місця постоявши у черзі пів години, або взагалі не чекати, прийти на початок сеансу і сісте де вже будуть місця.

Навіть важко сказати чи подобається мені така система без місць у квитках. Але точно не є вона великою проблемою. І навіть певною мірою дозволяє розподіляти місця більш справедливо Smile В кінці кінців в кінотеатри ми ходимо для розваг і весь цей ажиотаж та черги лише додають приємних почуттів. Якщо ж ви тонкий поціновувач кінематографу і сильно переживаєте з приводу комфорту то завжди можна той же фільм купити на диску або в інтернет-магазині (Xbox video, amazon, hulu, десятки їх).