Мій досвід спілкування з поліцією

Його власне небагато через те що поліцію особливо і не видно доки вона не потрібна. Ну іноді помічаєш патрульні машини, іноді на масових заходах поліцейські спрямовують натовп, ще на змаганнях вони перекривають рух машин…

Перша наша зустріч сталася з нею (поліцією) в перший же наш день в США. Ми заблукали, кілька годин кружляли машиною і сильно захотіли забігти у кущики. Знайшли якусь велетенську парковку невідомого призначення оточену деревами і густими кущами, зупинилися і побігли в різні боки… І тут миттєво – ревіння двигуна, виття сирени. Вилітає з машини офіцер і несамовито волає “Вийдіть з кущів з піднятими руками”. Вистава ще та Smile

Потім я йому пояснював що ми шукаємо своє житло і заблукали – він каже “а, в туалет зупинилися” і почав нам на карті показувати як проїхати куди нам треба.

Взагалі доволі незвична відмінність тут в тому що якщо тебе зупиняє поліція то ти повинен сидіти в машині і чекати поки поліцай підійде. Виходити не можна. Також не можна підходити до поліцейської машини (якщо ти вже зі своєї вийшов). Ось так було в нас коли я розбив свою фару об автобус. Він (поліцай) типу побалакав зі мною, далі каже "Ок, зараз я щось там напишу/поговорю в рацію" і йде до своєї машини. Я за ним. Він зупиняється і каже – будь ласка, стійте тут, сер. І йде далі. Я по інерції йду за ним далі. Він знову зупиняється, знуву "будь-ласка" і чекає доки я не зупинюсь. Потім – будь ласка, відійдіть до своєї машини, сер. І лише потім йде до своєї.

Ну та у них в школі вчать як поводитися з поліцією. Треба просто не забувати що у поліцейського з собою пістолет і він може ним скористатися. І для нього забезпечити свою безпеку найголовніше. А як почне стріляти то буде пуляти доки не вирішить що небезпека минула. До речі стріляти у повітря чи ноги/руки їм заборонено – тільки в центр тіла. Це для того щоб злочинець під наркотою, бухлом чи адреналіном не проігнорував постріли. Ну і щоб не зачепити інших людей. Тут так і на курсах самооборони вчать, розказували. Достав пістолет – стріляй. Стріляй доки не припинить рухатися. Ніколи не стріляй у повітря чи кінцівки – лише у груди.

Як і за що тут штрафують? Зауважу що тут дещо незвичні правила в порівнянні з нашими. Близько 20 знаків і дуже однозначна дорожня розмітка. Суцільну лінію перетинати не можна ніколи. Але поворот направо на червоне світло дозволений “якщо це можна зробити безпечно”. Також, наприкла, на знаку STOP треба стояти 2 сек незалежно від того наскільки завантажена дорога. Зрозуміло що це мало хто робить, але можуть штрафонути якщо з точки зору поліцая ти не зафіксував зупинку. Штрафи доволі високі і тому порушувати не вигідно. Наприклад не можна виїзджати на перехреся якщо ти не можеш закінчити маневр без зупинки. І це дуже добре. З жахом пригадую києвські перехрестя (особливо площу Московську) на якій машини не можуть їхати на зелене бо перехрестя забите тими хто розуміючи що він не закінчить маневр тим не менш в’їхав туди і перекрив весь рух. Ось. Тут навіть найбільша пробка хоча рухається і повільно але все ж таки рухається. Такого щоб машини просто стали і стояли 10 хвилин не бачив жодного разу.

Якось розіслали всім листа в якому попереджали що в містечку (ми тоді жили у Редмонді) буде щось типу місячника боротьби з порушниками. Злі язики кажуть що мерія міста відчула потребу в грошах і звернулася до компанії, але та грошей не дала, а взамін дозволила подоїти працівників-порушників. Офісні будівлі та дороги біля них є приватною власністю і без дозволу хазяїна поліція там не має права щось робити. Штрафували не повально. Поліця ховалася в неполіцейських машинах, на стоянках, партізани такі.

Штрафували за початок маневру "коли вже не можна" (на жовтий наприклад), за неправильне перестроювання і так далі. При чому тут штрафують не лише водіїв але і пішоходів (особливо за перехід у недозволеному місці) та велосипедистів.
Самі поліцейські штрафи не стягують а складають рапорт (ось ще писав про автострахування). Потім тобі в поштову скриньку приходить постанова суду де тебе зобов’язують сплатити певну суму. Далі є 3 варіанти. По-перше, можна виписати чек і відіслати його поштою в суд. Також можна визнати себе невинним і з’явитися на засідання суду. Ну і ще звісно можна звернутися до послуг адвоката. Враховуючи суми штрафів багато хто звертається до адвокатів і часто вдається анулювати штраф. Причинами можуть бути помилки в складені/заповнені протоколу, наявність свідків і тому подібне.
Гроші від штрафів йдуть місту, точно правда не знаю чи мерії чи іншому органу, тому ці надходження часто бувають доволі критичними. І багато що залежить від суддів. Існують "погані" судді, які виходять з того що ти явний порушник і ще щось вякаєш замість щоб платити. Судді в інших містах навпаки вважають поліцейських не надто компетентними і поблажливо ставляться до порушників.

 

За несплату штрафу отримаєш штраф за кожен термін несплати. В кінці кінців можна дочекатися позбавлення водійських прав і богрової тюрми. Наявність несплаченихї штрафів дуже негативно впливає на твій кредитний рейтин і недозволить взяти кредит на будинок/машину/будь-що на якихось розумних умовах.

А остання наша зустріч з поліцією була теж кумедна. Ми рано вранці їхали зі змагань додому з причепленим на багажнику велосипедом. Порожня траса, хороша погода. А назустріч (читай через посадку) їхала поліціейська машина. І я краєм ока помітив що він попер з асфальту через траву на нашу дорогу. Дивлюся у дзеркало – точно, увімкнув “люстру”, але сирену поки не вмикає. Ну я зупиняюся, достаю документи. Поговорили в стилі “доброго ранку, права і регістрацію будь-ласка, де живете, звідки їдете, у нас перевищувати не можна, до побачення” Smile Типо він там міг сказати яка у нас швидкісь. Скоріше за все або схожу машину десь вкрали, або велосипед його зацікавив чимось.

Не дивлячись на все це поліцію тут люблять і поважають. Часто бувають різні свята де поліція і пожежники стоять зі своїми машинами, а діти із задоволенням з ними фотографутються, сидять у машині і взагалі радіють.