Motorola Moto G5 Plus

 

Характеристики

Власне усе можна подивитися на безлічі сайтів де оглядають і оцінюють цей смартфон, а в моєму пості я буду більше писати про враження від першого Android-смартфону для мене, але це згодом. А поки що:

  • Ціна. Повна ціна складає $230, але телефон доволі часто буває на розпродажах і я свій на початку літа купив за $180. Ціни вказані за розлочений телефон.
  • Екран: 5.2″, full HD 1080p, роздільна здатність 1920 х 1080, 424 точки на дюйм, скло Corning Gorilla Glass.
  • Камери: задня – 12 Мп, фронтальна – 5 Мп.
  • ОС: Android 7.0.
  • Процесор: 8-ядерний Qualcomm Snapdragon 625 на 2.0 GHz, плюс графічний процесор Adreno 506 GPU на 50 MHz.
  • Вбудована пам’ять – 32 Гб.
  • Батарея: 3000 mAh, до 6 годин в активному режимі якщо вірити виробнику (звісно це не правда).
  • Датчик відбитків пальців.
  • Розміри: 150 х 74 х 8 мм.
  • Вага: 155 грамів.
  • Мережі: 4G LTE (Cat 6), CDMA/EVDO Rev A, UMTS/HSPA+, GSM/EDGE.
  • На сайті виробника – https://www.motorola.com/us/products/moto-g-plus.

 

Враження

Не дивлячись на усю мою любов до Windows Phone в якийсь момент через нестачу додатків стало просто неможливо ними користуватися (наприклад відсутність програм для велосипедів спільного користування) і я почав шукати альтернативу не гіршу хоча б за Microsoft Lumia 650, а в ідеалі щось подібне до Nokia Lumia 920. Ну ось і знайшов завдяки розпродажу. При цьому ціна для Android телефону виходить майже вдвічі більшою. І це перша лише неприємність.

Після кількох днів використання я просто зненавидів Android – у порівнянні з Windows Phone усе страшенно незручне, непродумане і недороблене. Ну от наприклад контакти. На Windows Phone навіть спеціально у скайп логінитися не треба, а контакти звідти вже доступні. Залогінишся у Facebook – і ті контакти також доступні. Ну або робиш собі фотки, а вони падають на OneDrive без будь-яких додаткових дій і налаштувань. І такої інтеграції багато. А на Android нічого такого і близько нема. Мало того що в кожній програмі на кожен ресурс треба логінитися заново так вони ще і виглядають по різному усі і ведуть себе по різному. Як наче у 80-ті в часи MS DOS повернувся.

Я був настільки розчарований та роздратований недолугістю Android що навіть думав перейти на iPhone, але зупинили мене 3 речі: вчертверо (або у восьмеро в порівнянні з Windows Phone) вища ціна за подібний телефон, необхідність спеціальних кабелів з нестандартним роз’ємом та iTunes (можлива найгірша програма в світі з усіх будь-коли написаних). Але йшли дні і я потроху налаштував свій телефон і змирився з недоліками. Хоча не можна не згадати що налаштування у Android теж абсолютно уродське і не логіче, та ще і організоване не пойми як.

Наставив програмок, в тому числі ланчер від Microsoft – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher.

Так, тепер мабуть варто трошки хорошого розказати.

Телефон приємно довго тримає заряд і на день активного використання його вистачає без проблем. Хоча зарядка триває дуже довго – варто розрядити батарею хоча б до половини і заряджати будете години 2. Не вірте виробнику про 15-хвилинну зарядку, це брехня. До 100% з нуля забере майже 3 години.

Телефон приємно і зручно лежить в руці, усе закруглено як треба. Трошки не вистачає кнопки для фотіка, але я вже навчився без неї обходитися.

Про камеру нічого особливого сказати не можу – звичайна камера.

Швидкість роботи – достатня. Іноді, але не часто, трапляються завмирання. Взагалі сумно що андроїду треба 8 ядер для того з чим справлялося одне на вінфоні, ну та то таке. Ну і зависання та перезавантаження теж трапляються, навіть частіше ніж на вінфоні.

Сканер відбитків пальців виявився дуже зручним – розблокування телефону в одне торкання це прикольно.

Вбудований музичний плеєр просто неймовірно убогий, я навіть не знав що таким куцим можна зробити плеєр.

За кілька місяців корпус ледь помітно потерся, десь взявся скол навіть, але нічого критичного. Нічого поки не скрипить і не бовтається.

Ну а в цілому – жити можна.

Оцінки: