Кінець року, а ми на лижах :)

 

Одна з обіцянок які я дав собі на цей рік це нарешті спробувати покататися на лижах (інша була пробігти марафон з чим я упорався ще на початку року). А от на лижах я ніколи в житті і не катався нормально.

 

Нє, ну у дитинстві як і всі в ношому регіоні їздив з гірки, навіть бігати по дворі пробував. Але, по-перше, совєцькі лижі, навіть найкращі (читай прибалтійські) це просто поліровані дровиняки на яких не надто побігаєш. По-друге, те що поталанило купити лижі зовсім не означало що хоч колись пощастить купити кріплення, ботинки і змазку. А тому я “катався” у лижах змазаних восковою свічкою, а замість кріплення були саморобні петлі. І було як у тому вірші “чи лижі не їдуть, чи я геть не лижник”. Коротше не їхали лижі Smile 

 

Ну і ще одна причина полягає в тому що нашому регіоні зими хоча і холодні і довгі, але рідко коли сніжні. Просто мерзла земля і все. Не сильно набігаєшся по ній на лижах.

imageТут же зупиняло ще й те що потрібна повнопривідна машина та ще й бажано джипоподібна щоб не страшно було у замети їхати. Ну власне остання перешкода зникла з купівлею нової машини.

Катися ми їздимо (поки що каталися усього двічі) на Stevens Pass, це 1.5 години в одну сторону при хорошій погоді.

Сам парк відкривається о 9 ранку, тобто якщо виїхати о 7 то якраз до 9 можна приїхати, купити одноразовий пропуск ($19), взяти на прокати лижі, ботинки і палки (від $32 до $44 в залежності від класу лиж) і вийти на трассу яку щойно розчистили.

Перший раз ми також оплатили постуги інструктора який за одну годину показав нам основи техніки і розказав на що звертати увагу і як має бути в ідеалі. Поки що вирішили обмежитися класичною технікою. Може наступного року перейдемо на конькову.

 

Лижі це звісно не плавання, техніку набагато легше зрозуміти і хоч якось їхати можна після нетривалого навчання. Взагалі, як нам пояснив інструктор, в ідеали має бути як вони це називають “одноногий лижник” – тобто в кожен момент часу вся вага лише на одній нозі.

Я і досі не вмію гальмувати з гірок крім як падати, ну і в поворотах часто вилітаю з лижні. Але тим не менш подобається страшенно.

 

В перший раз пробігли 15 км, були наскрізь мокрі від поту. Дізнався про існування таких м’язів на ногах про які і не підозрював, наприклад про подвздошно-поясничні м’язи.

Взагалі то бігова підготовка звісно на бігових лижах допомагає, але напряму не конвертується. Лижний біг насправді не біг, а скоріше довгі кроки на півзігнутих ногах. Уся увага на тримання рівноваги, балансу і щоб ноги занадто наперед не заносити.

Ще одна відміна від бігу в тому що в гірки працюєш дуже інтенсивно (хоча все одно легше ніж на велосипеді), а з гірки швидко охолоняєш. В бігові з гірки легше ніж у гірку, проте все одно біжиш.

 

Коли я розпитував у якому одязі треба бігати на лижах досвідчені люди порекомендували одягати зимовий біговий одяг. Це правда, він непогано підходить, але проїхавши кілька миль починаєш розуміти чому існує спеціальний лижний одяг. Перед має бути непродуваємим, а зад такий щоб тепло і воду не утримувати. Я їздив у зимових бігових штанях, футболці з довгим рукавом, тоненькій кофті і біговій жилетці. Олена у тому самому, але штани у неї зимові велосипедні.

Такий одяг непогано підходить, але по завершенню у мене навіть куртка наскрізь потом просякнута наче у проруб впав. А замерзати починаєш як тільки уповільниш темп.

 

Єдине в чому ми розійшлися з приводу одягу так це рукавички. Вони однозначно мають бути такими щоб на долоні був непромокаємий матеріал, а ззовні непродуваємий. Проте Олена вибирає найтепліші рукавиці, я ж зупинився на зимових велосипедних. Ну і шапка треба щоб щільно закривала вуха, не перегрівала голову і не збирала піт.

 

Другий раз хотіли поїхати через 2 тижні, але по дорозі побачили оголошення що трасу закрито – замело снігом. Там навіть на одну машину впало дерево і вбило двох людей.

Ну власне покаталися вдруге вчора. Я пробіг щось 20+ км, нападався до несхочу, практично з кожної гірки і на кожному крутому повороті. Пару раз ледь не влетів в людей що назустріч їхали коли вилітав з траси. Коротше ще вчитися і вчитися…

 

Ми каталися кожен сам по собі – швидкості різні. Проте траса на більшості відстані пряма і так чи інакше зустрілися. Якщо цікаво ось що записав мій годинник – http://connect.garmin.com/activity/256233187. Схоже частина дистанції не зберіглася, навіть не знаю чому.

 

Другий раз вже брали більш професійні лижі – тонкіші, швидші, але на них важче тримати баланс і їхати не по канавках лижні важче бо ноги не хочуть стояти паралельно. На лижах для новачків я спокійно їхав навіть не по лижні практично не відчуваючи різниці. Тут же потрібна краща техніка володіння лижами.

Тепер думаємо може купити лижі замість на прокат брати. Комплект з лиж, палок та ботинок можна взяти від $300. Зупиняє лише те що як у майбутньому перейдемо на конькові лижі то потрібні будуть і нові лижі і нові ботинки (так, вони там інші). А ми не такі вже лижника щоб мати по 2 комплекти лиж дома. Та і не накатаєшся часто туди.

 

Ну і пропуск у парк можна купити на весь сезок ($210), що має окупитися за 5 поїздок у двох.

Ну ото таке. Всі світлини тут – https://skydrive.live.com/?cid=B21290194214A37D&id=B21290194214A37D%214806#cid=B21290194214A37D&id=B21290194214A37D%214799.

З Новим Роком!