Дуже проста і при цьому цікава і весела гра. Я ще не бачив жодної людини кому б ця гра не сподобалася. І як не дивно при своїх малих розмірах (як у прямому сенсі так і відносно правил) в грі є певна глибина яка дозволить грати в неї з задоволенням знову і знову.
Характеристики
- Ціна – $10.
- Кількість гравців: від 2 до 4. Найкраще грати вчотирьох. Можна спробувати і з більшою кількістю гравців, але не буде так цікаво і гра вийде занадто швидкою та дуже випадковою.
- Час гри: Якщо не відволікатися на жарти та балачки які гра провокує то закінчити її можна за 10-15 хвилин.
- Складність правил: дуже прості правила, пояснення займуть 2-3 хвилини.
- Час навчання: достатньо почати грати і все – ви вже вмієте грати! Є кілька невеличких хитрощів які гравці для себе відкриють дуже швидко, але нічого такого чому треба було б вчитися протягом кількох ігор.
- Жанр і категорія. Сімейна карточна гра на тему ренесансу. Гравці намагаються вижити на кожному ході і заподіяти шкоди супротивникам.
- Ігрові механізми: управління картами в руці, взаємодія з іншими гравцями, вибивання інших гравців.
- Розширення. Існує пара не надто суттєвих розширень які чесно кажучи не дуже і потрібні. Проте є дуже велика кількість редакцій гри на різні теми: Бетмен, Час пригод, Зоряні війни, Гра Престолів і так далі. Усі ці редакції мають ті самі правила і різняться лише картинками на картах.
- Повторна іграбельність: практично необмежена. Не зважаючи на свою простоту гра через елемент випадковості робить кожну ситуацію унікальною і тим залишається цікавою.
- Оформлення: дуже якісне. Собою гра являє невеличку коробочку (більшу за колоду карт проте) яку можна помістити в кишеню куртки. Також існують редакції де карти та серця зберігаються у м’якій сумочці і тоді гра займає ще менше місця.
Правила
Кожен гравець отримує одну карту і далі по черзі гравці роблять наступне. Активний гравець бере з колоди ще одну карту і ходить однією з двох що у нього є.
Карти мають наступні функції:
- Охоронець (5 штук, вага – 1) дає можливість вказати на будь-якого гравця і назвати його карту, не можна лише “вгадувати” іншого охоронця. Якщо охоронець вгадав карту то вказаний гравець вибуває з гри. Звісно можна збрехати і сказати що в тебе не та карта яку вгадали, але це не дуже серйозна гра… і взагалі не варто грати з брехунами :)
- Священик (2 штуки в колоді, вага – 2) – дозволяє подивитися на карту іншого гравця.
- Барон (2 штуки в колоді, вага – 3) – активний та вибраний ним гравець порівнюють між собою карти і той у кого карта менша вибуває з гри.
- Служниця (2 штуки, вага – 4) – захищає активного гравця від будь-яких дій інших гравців до його наступного ходу.
- Принц (2 штуки, вага – 5) – будь-який гравець скидає свою карту і бере замість неї іншу з колоди.
- Король (1 штука, вага – 6) – активний гравець міняє свою карту з будь-яким іншим гравцем.
- Графиня (1 штука, вага – 7) – карта не має ніяких спеціальних функцій, але має бути скинута якщо інша карта є Принцом чи Королем.
- Принцеса (1 карта, вага – 8) – якщо гравець скидає цю карту він вибуває з гри.
У більшості випадків в грі лишиться один гравець ще до того як буде розібрано всю колоду. Інакше виграє той у кого карта з більшою вагою. Той хто залишився переможцем раунду отримує серце (у грі представлено червоними дерев’яними маленькими кубиками), а 4 серця означають що ви виграли усю гру.
Враження
Повторюся що гра дуже проста, але при цьому цікава, весела і навіть затягує. Як правило ніхто не грає в неї один раз і одразу після закінчення усі кажуть – давай ще одну! Гра проста та механізми її зрозумілі і таким чином в неї можна не лише грати з дітьми, але і вони будують дуже скоро грати на рівні дорослих і при цьому все одно буде цікаво.
Маленькі розміри, прості правила, тактика замість стратегії та короткий час гри роблять її одночасно привабливою, але і не справжньою настільною грою.
Оцінки:
- Board Games Geek – 7.3/10 (https://www.boardgamegeek.com/boardgame/129622/love-letter). Гра посідає 196-те місце у загальному заліку та 31-ше серед сімейних ігор.
- Моя оцінка – 8/10.