Доволі традиційний жанр “підсумкового” посту в кінці року. Я такого ніколи не робив, а отже чом би й ні. Тут зберу все те що з вдячністю дасть можливість згадати 2013 рік, ну або те що стане ціллю і викликом на наступні роки.
Плани на майбутнє
На протязі року нічого суттєвоно не відбулося і лиши на самкінець 2013-го почали вимальовуватися якісь доволі серйозні зміни на майбутнє. Але що воно таке і що вийде у результаті ви дізнаєтеся лише наступного року
В цілому можна сказати що рік пройшов спокійно, без потрясінь і будь-яких суттєвих змін в стилі життя.
Робота
Роботи просто неймовірно багато, постійний аврал і відставання від графіку. Але найбільше розчарування пов’язане з тим що з часом задачі над якими я працюю переходять в область підтримки інфраструктури, а роботи над самим продуктом стає все менше. Ясно що у підсумку ми всі “робимо одну справу” і те що я роблю дозволяє іншим людям привносити нове в продукт. Але певне незадоволення лишається і хочеться помітних змін. Проте це важко зробити залишаючить в межах тих задач що їх виконує моя команда – інфраструктурна частина та підтримка сценаріїв ОЕМ (Нокії, НТС чи інших) страє все важливішою.
Претензії та бажання сфомулювати важко, а отже розчарування та бажання змін ще не сягнуло своєї критичної точки. Проте не видкидаю можливості того що у майбутньому можливі зміни в цьому плані.
У Олени ж дуже серйозні зміни відбулися саме в роботі – з інтерна її “перевели” на повну ставку, і я бачу що робота їй сильно подобається. Подробиці тут – Predixion Software–поточна робота Олени.
Подорожі і спорт
При усій можливості подорожувати майже необмежено ми не надто цією можливістю користуємося – не мандрівники ми, і дома сидіти цікавіше. Крім подорожі в Україну весною усі наші інші мандри було пов’язано виключно зі спортом. Власне вибір змагань у місцях які нам сподобалися, або в яких ми ще не були часто і є причиною того що стартуємо не у місцевих змаганнях.
Власне хотілося б відзначити:
- Прекрасну серію тріатлонів від Субару в Канаді: 2013-05-26-Subaru Shawnigan Lake Triathlon, 2013-05-26-Subaru Shawnigan Lake Triathlon, ще кілька фото, 2013-06-16-Subaru Victoria (Saunders) Triathlon, 2013-06-16-Subaru Victoria (Saunders) Triathlon, ще кілька фото та 2013-07-14-Subaru Vancouver Triathlon
- Прекрасний марафон у прекрасній місцині (знову ж Вікторія, Канада) – 2013-10-13–Victoria Marathon
- Поки що мій найкращий результат марафону – 2013-04-14–Whidbey Island marathon–3:08:33
З усих спортивних шмоток та продуктів про які я не бачу необхідності згадувати тут бо вони занадто спеціалізовані і мало кому цікаві хочу відзначити лише неймовірно функціноальну і недорогу пов’язку-шапку-шарфік – Sodial 3 in 1 Neck Warmer.
Також незаплановані короткі відвідини Санта-Барбари за які варто подякувати знайомим що подорожували штатами – Санта Барбара та Шеві Камаро, враження, Ще кілька фото з Санта-Барбари.
Ну і звісно приїзд батька у гості до нас дозволив поглянути збоку на місцину нашого проживання та деякі процедури і ритуали що ми їх робимо автоматично.
Кіно
Як найпримітивніша форма мистецтва кіно сприймається найлегше і практично не вимагає роботи мозку. А отже його можна дивитися у практично необмеженій кількості, а тому вистачить матеріалу щоб обговорювати лише фільми випущені цього року.
Що хотілося б відзначити:
- The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) – посередній фільм року. Дорогущий, красивий, епічний і пафосний. Але передбачуваний і дуже близький до самокопіювання.
- A Good Day to Die Hard (2013) – позорисько року і загублений імідж “Міцного горішка”.
- Side Effects (2013) та Prisoners – найнапруженіші фільми року.
- World War Z (2013) – веселе зомб-мочилово, на мою думку недооціненний фільм жанру.
- After Earth (2013) – найкраща наукова фантастика для дітей, незаслужено швидко забута.
- Gravity (2013) – фільм року, найкраща НФ-стрічка з часів District 9 (2009). Фільм рівня “Чужих” та “Термінатора-2”, але реалістичніший і сучасніший.
- The World’s End – високо оцінена критиками але закономірна провалена в прокати зомбі-комедійна британська чортішовина.
І не забувайте що новий фільм це не обов’язково нещодавно випущений, але ще і той фільм який ви ще не бачили. Я досі знаходю класні фільми випущені і 5, і 10, і навіть 20 років тому.
Музика
Тут все складніше бо більшість музики яку я можу довго і з задоволеням слухати це щось зроблене у 80-90-х роках. З нового мало що подобається тому що часто це щось вторинне, або занадтро крикливе, чи занадто прилизане. Тим не менш був один альбом який можна відзначити найвищою оцінкою – U.D.O.–2013–Steelhammer. Усе інше видане цього року чесно кажучи могло б і не з’являтися і нічого б не змінилося. Ось такі у мене смаки.
Були ми і на кількох концертах цього року, наприклад Концерт Tomahawk, або концерт Джо Сатріані про який я так і не написав. Але на диво щось особливого бажання ходити по концертах не було.
Також не відродилося бажання грати на гітрарі
Книги
З книгами все ще гірше ніж з музикою – я читаю багато, але часто перечитую в ндцятий раз те що вже знаю, до того ж надаю перевагу написиному у 50-60-х роках. До того ж мій улюблений жанр читва (наукова фантастика) хоча і переживає відродження просто зараз, може представити мізерну кількість пристойних авторів і книжок.
Тому відзначу те що я (пере)прочитав цього року, а не те що було видано цього року:
- Dan Simmons. Song of Kali / Ден Сіммонс. Пісня Калі (2005) – культ смерті у містичному детектві. Про що б не була книга, а автор пише дуже добре.
- Iain Banks. The Wasp Factory / Єн Бенкс. Осина фабрика (1984) – переоцінено як на мене. Але все одно дуже добрий трилер.
- David Gerrold. The War Against the Chtorr / Девід Геролд. Війна з Хтором (1983-…) – нескінченний апокаліптичний НФ-бойовик з цікавми сюжетом та масою загадок.
- Brian W. Aldiss. Heliconia / Брайан Олдіс. Геліконія (1982-1985) – прекрасна пригодницько-філософська трилогія.
- Jack McDevitt. The Academy / Джек Макдевіт. Космоархеологія (1994-2007) – пригодницька фантастика від якої неможливо відірватися.
- China Miéville. New Crobuzon Чайна М’євілль. Нью Крюбозон (2000-2004) – страшна казка для дорослих.
- John C. Wright. The Golden Age / Джон Ч. Райт. Золота доба (2002-2003) – особисто для мене це була знахідка – цікава і дуже глибока книга яку чим довше читаєш тим глибшою вона стає.
- Jeff Long. The Descent / Джеф Лонг. Внизу (2001) – жажи року, дуже сильне враження, довго ще у темряві ввижалося усяке.
- Frank Herbert. Desination: Void – читаю просто зараз.
Плани на майбутнє
Ну що ж, найцікавіша частина
Отже що б хотілося зробити наступного року:
- Навчитися кататися на лижах коньковим ходом.
- Пробігти марафон в екзотичному місті – в Китаї по стіні, по джунглям Індонезії чи снігам Антарктиди чи Ісландії. Ну хоча б десь у Європі як вищезгадане не вийде.
- Пробігти марафон за 3:05:00, або просто кваліфікуватися (знову) і встигнути записатися на Бостонський марафон. Як варіант прийняти участь в Нью-Йоркському, Чикагському чи Лондонському марафоні.
- Зробити Iron Man. Чи не зробити. Щось забагато спортивного в планах…
- Поїхати у Південну Америку чи на якісь острова типу Пасхи чи Галапагосів.
- Більше читати англійською, тобто в оригіналі. Якщо не всі 100% то мінімум половину усього читати англійською. Не має бути проблемою бо можу із задоволенням перечитувати вже знайомі книги.
- Не кидати його, не кидати йогу, не кидати йогу… Нарешті стати на голову та стійку на руках (Олена вже вміє, а я все ніяк). Про шпагати навіть не мрію.
- Більше проводити часу на вулиці і менше у ліжку з лептопом на пузі.
- Почати працювати над якимось своїм проектом… Тут щось ніяк ідеї цікаової не виникає. До того ж цей пунки вступає в протиріччя з попереднім
Все, на цьому досить.