Daniel Keyes. The Minds of Billy Milligan / Деніел Кіз. Розуми Біллі Міллігана (1981)

Одразу варто згадати, що автор найбільш відомий своєю класичною вже книгою “Квіти для Елджернона“. Але зв’язку між цими двома книгами нема.

Книгу важко назвати літературою, скоріше це вміле викладення історії що відбулася насправді, така собі художня документалістика.

Неймовірна історія Біллі Міллігана, реально існуючої людини мозок і тіло якого ділять кілька особистостей. Кожна з особистостей має свій вік, характер, поведінку, навички і інше. Особистості мають різні акценти і навіть IQ, володіють різними мовами, деякі з них навіть користуються лівою рукою замість правої. На детекторах що заміряють показники мозку показують різні малюнки як наче це різні люди.

Впродовж років лікарі і звичайні люди дискутують чи це справжній випадок (хоча він і не єдиний відомий) чи Біллі просто дуже добре прикидається. Усі лікарі що працювали з ним рано чи пізно міняли свою думку на користь того що насправді в ньому живе кілька окремих особистостей.

Ну та не буду переказувати вам усю книгу, почитайте якщо цікаво стало. Зараз наче навіть фільм знімають з Ді Капріо в головній ролі. Подивимося що вийде.

Самому Біллі таке сусідство з іншими ніякої користі не принесло: насильницькі злочини, в’язниця, пожиттєва лікарня, примусове лікування і так далі.

Ще раз повторюся що як література книжка не дуже, але як неймовірна історія дуже цікава.

Оцінка на Good Reads – 4.14/5 (https://www.goodreads.com/book/show/1391817.The_Minds_of_Billy_Milligan), моя оцінка – 6/10.