Vernor Vinge. Zones of Thought / Вернон Віндж. Зони мислення (1992–…)

 

Серія класичної і високоякісної наукової фантастики. Автор чомусь не так відомий у нас широкому загалу як мав би бути. А ця конкретно серія є класикою НФ і входить в її скарбницю. Книги серії отримали чимало престижних нагород.

Автор пропонує дуже цікаву модель галактики у якій робота мозку і механізмів будь-якого рівня складності залежить від зони на які цю галактику поділено. Навіть фізичні закони у зонах різні.

Читати проте трошки важкувато. І в першу чергу через те що все занадто серйозно і автор не опускається до пояснення речей і контексту які читач може сам зрозуміти після деякого часу роботи мозку.

A Fire Upon the Deep / Вогонь над безодньою (1992)

Випадково розбуджений під час досліджень на іншій планеті однією з тисяч цивілізацій розумний вірус починає цю ж цивілізацію знищувати. Вірус розповсюджується, цивілізації продовжують гинути що приводить до винищення людей іншими хто вважає їх винними у проблемі…

Проте разом із вірусом було розбуджено і протидію. І от дослідники аварійно сідає на відсталу планетку з дуже дивними розумними істотами.

Порятунок буде знайдено попри всі перешкоди.

A Deepness in the Sky / Безодня у небі (1999)

Це передісторія до першої книги серії – дії відбуваються за 30 тисяч років до подій “Вогня над безодньою”.

Тут автор зміг створити таку ситуацію коли в результаті бойових дій обидві сторони вимушені працювати разом щоб не загинути. Ситуація ускладнюється тим що їм ще треба встановити контакт з іншою розумною расою.

Високі технології, політика, заговори і таємниці…

The Children of the Sky / Діти неба (2011)

Ще не читав.

У серії планується ще одна книга.