Peter F. Hamilton. The Night’s Dawn Trilogy / Пітер Гамільтон. Трилогія Пришестя Ночі (1996-1999)

Найкращий НФ серіал з усих існуючих! В ньому є і детальний опис технологій, і релігія, і бойові дії і пригоди. А найголовніше що це не просто шість книг (наші видавці хитро порізали кожну на дві щоб подвоїти прибутки) на одну тему, ні, це сюжет що розвивається на протязі усих книг.

Якщо ви спитаєте мене то саме це найкращий НФ серіал усіх часів. Краще за Дюну, краще за Гіпріон, краще за Вторгнення з Хторру.

Те що спочатку було зомбопокаліпсисом у космосі, де мерці швидші та могутніші за людей, з часом переростає у доволі серйозні філософствування та альтернативну фізику.

Якщо ви збираєтеся читати найближчим часом то можете пропусти весь подальший текст.

The Reality Disfunction / Дисфункція реальності (1996)

Адамісти і еденісти (дві гілки людства), біотехнології, нанотехнології, космічні кораблі та штучні розумні створіння що живуть у космосі. В цій книзі також є сатанізм з ритуалами та катування і бюрократична людська машина. Уряди та монархи, торгівля та війни.

Еденісти мають генну модифікацію що дозволяє їм спілкуватися з усим суспільством одразу і розділяти горе та радощі. Вони не помирають а переходять у загальну пам’ять де з роками ролзмиваються і перестають бути окремими особистостями.

Саме тут все зав’язується, тут мертві прориваються в світ живих.

Тут є сатанізм. Але це не солоденька казочка про сильні особистості і індивідуалізм, а цілком реальні банди і клани, криваві ритуали і тортури, фанатичні служки Брату Божому.

Також дослідження загадкової цивілізації леймілів, вірніше її залишків.

Загравання автора з християнством, екзоцизм, бойові дії, мерці захоплюють кораблі і вириваються у космос. Починається експансія на інші людські планети. Тут же перший опис поселення тіратка.

Найцікавіше питання чому далеко не всі мертві накопичуться "по ту сторону" і як влаштовано "ту сторону".

The Neutronium Alchemist / Нейроний Алхімік (1997)

Експансія мерців на інші планети, криваві бої, люди починають накопичувати доствід боротьби з окупантами.

Аль Капоне (так, той сакмий) повертається з небуття і захоплює цілу планету та купу астероідів, і, головне, озброєння та сотні кораблів, відтворюючи свою Організацію та проводячи експанію.

Хабітат (гіганський живий організм-супутник населений людьми) намагається боротися з прониклими в нього мерцями і вірусами.

Зараження чорнояструбів (піратських версій космояструбів – живих космічних кораблів еденістів) – з’являються адові яструби.

Кіінти (один з видів ксеноків що контактують з людством, і набагато більш розвинені) випадково дізнаютьчя про Сплячого Бога – могутню істоту що її зустріли тіратка (ще одна раса ксеноків які не розвиваються вже сотні тисяч років) тисячі років тому. Також відкривається що кіінти володіють технікою телепортації і походять з іншої галактики, а їхня присутність у "нашій" галактиці це усього лише дослідницьеі станції.

Знаходять Нейтроного Алхіміка – зброю що гасить зірки (по суті Чорну Діру у неактивному стані) і задіюють її щоб знищити.

The Naked God / Голий Бог (1999)

Це сама складна у плані філософських ідей книга.

Деякі таємниці стосовно кіінтів та їх природи розкриваються.

Мерці переносять хабітати, цілі планети та просто клапті землі у інший всесвіт. А військова кампанія з очищення території від мерців відкриває ще більше проблем – ракові захворювання, виснаження людей…

В кінці кінців трошки роз’яснюється природа паралельних Всесвітів. Одночасно с тим автор дуже жорстоко описує відсталість і недолугість людства як виду що ледь-ледь колупається замість йти вперед.

Тут же розкривається таємниця тіратка та знищених ними видів.

В кінці кінців за допомогою Сплячого Бога, який виявляється машиною для стрибків на неосяжні відстані, вдається розв’язати конфлікт, позбутися мерців а разом з тим ізолювати людство від зірок і дати можливість розв’язати внутрішні проблеми.

Ну і апологети Пришестя Ночі досягають свого – ведуть армію душ до Вічної Ночі – кінця нашого всесвіту.