Dune: Part One (2021)

На момент виходу велика кількість прихильників книги почали страшенно критикувати фільм – мовляв не на тому акцентується, невірно візуалізує і надмірно спрощує. І в той же час люди які не цікавляться фантастикою і не читали книгу фільм прийняли дуже позитивно.

Про себе можу сказати – мені фільм сподобався. По-перше, в ньому неймовірна візуалізація і навіть дуже близька до того, що я собі уявляв. По-друге, фільму вдалося те, що практично ніколи з екранізацією книг не вдається – передати думки та настрої героїв. По-третє, деяке спрощення деталей та перестановка подій дозволили доволі складну та заплутану реальність книги донести до того самого широкого загалу.

І це дійсно вражає – надзвичайно тривалий фільму у яком хоч якась динаміка починається після більше ніж години тягучих сіро-коричньових сцен де герої летаргічно спілкуються та насуплено страждають… і це дивляться, і це людям подобається, і це людям зрозуміло. Як на мене – це успіх.

Якщо ж порівнювати з геть окремим твором яким стала екранізація Девідом Лінчем то тут все просто – це два абсолютно різні фільми які спільного мають лише назву та елементи сюжету.

Дуже радує, що така не проста для сприйняття фантастика як “Дюна” отримала достойну реалізацію оцінену масами та не провалилася в прокаті. Чекаю другої частини.

Оцінки:

Залишити відповідь

Зайти з допомогою: