
Фільм який зненавиділи (спочатку) критики, але який став дуже до вподоби глядачам (після чого і критики почали міняти свою думку). Ідея схожа на “Першому гравцеві приготуватися” Спілберга, але вийшло значно краще. А справа в тому, що фільм розуміє, що він є не серйозним і не соромиться з самого себе глузувати. В той час як “Перший гравець” намагався лишитися серйозною фантастикою, що для підліткової фантастики просто сміховинно.
Отже фільм про життя комп’ютерного персонажа у грі. Персонаж цей має свідомість яка пробудилася і починає мислити та діяти не за сценарієм. Чому так сталося і як все це працює фільм насправді пояснює – отже це не просто “щось там в комп’ютері само ожило”.
В фільмі хороший гумор різних рівнів, відсилки на поп-культуру (в основному звісно ігри), він виглядає надзвичайно яскраво і привабливо, усі головні дійові особи хоча і спрощені, проте діють згідно зрозумілої мотивації.
І навіть один непростий момент в фільмі, а саме любов комп’ютерного персонажу до реальної людини в кінці пояснено і нема ніякого крінжу (почуття незручності). І в цьому фільм розумніше за деякі наче б то серйозні фільми.
Оцінки:
- IMDb – 7.2/10(https://www.imdb.com/title/tt6264654).
- Rotten Tomatoes – 80% від критиків, 94% від глядачів (Free Guy – Rotten Tomatoes).
- Metacritic – 62/100 від критиків, 7.3/10 від глядачів (Free Guy Reviews – Metacritic).
- Моя оцінка – 9/10.