Netflix випустив невеличку серію фільмів про атлетів та події в спорті які не було достатньо чи правильно освітлено свого часу. І цей фільм був першим з них.
Season 1
Оцінки:
- Rotten Tomatoes – нема оцінки від критиків, 91% від глядачів (Untold – Rotten Tomatoes).
- Metacritic – 87/100 від критиків, нема оцінки від глядачів (Untold (2021) – Season 1 Reviews – Metacritic).
- Моя оцінка – 10/10.
Malice at the Palace
Бійка між гравцями NBA та глядачами на матчі стала подією яку досі обговорюють і яка спричинила суттєві зміни у кар’єри багатьох гравців та зміни у підході до організації матчів та безпеки на них.
У мене склалося повне переконання, що винні у всьому були самі NBA, але як будь-яка комерційна організацію, що заробляє на спорті вони готові кинути під колеса будь-кого, аби лише не втратити ні копійки.
І в даному випадку постраждали саме гравці. В епізоді правильно кажуть, що важко співчувати мультиміліонерам які ведуть себе з викликом та дуже демонструють свою заможність і крутість. Але несправедливість там таки була, і мені особисто дуже образливо за спортсменів.
Це можливо найслабший епізод в сезоні просто через те, що для мене баскетбол ніколи не був таким визначним у житті та поп-культурі, але в США цей спорт важить дуже багато і цю подію досі пам’ятають. Не дарма саме цей епізод зробили першим.
Оцінки:
- IMDb – 7.5/10 (https://www.imdb.com/title/tt15085802).
- Моя оцінка – 7/10.
Deal with the Devil
У фільмі йдеться про першу відому жінку-професійного боксера, про її кар’єру в спорті, про особисте життя та поведінку, про драму в родині та боротьбу за виживання (прямо як у якомусь фільмі жахів події відбувалися). І нарешті вона змінилася, визнала себе такою як є і може спокійно говорити про своє минуле.
Але усі ці події – це щось неймовірне, важко повірити, що таке може відбуватися в реальному житті. Прямо як наче слухаєш переказ сюжету якогось блокбастера.
Мені фільм дуже сподобався і тому я продовжив дивитися інші в цій серії.
Оцінки:
- IMDb – 7.4/10 (https://www.imdb.com/title/tt15085794).
- Моя оцінка – 9/10.
Caitlyn Jenner
Цей епізод в якому йдеться про шлях Брюса Дженнера (зараз Кетлін Дженнер) до олімпійського золота у декатлоні. Тренування, режим та повне присвячення себе спорту зробили його найкращим атлетом зі слів багатьох ЗМІ того часу.
І хоча це найбільша частина епізоду проте на цьому історія не закінчується. Зміна статі (так він став Кетлін), але перед тим чоловік однієї з родини Кардашіанів, життя у світі медіа як знаменитості, прийняття себе нового…
Я розумію, що через контроверсійну тему епізод може декому не сподобатися, але повторюся – для мене він став найцікавішим.
Оцінки:
- IMDb – 6.2/10 (https://www.imdb.com/title/tt15101946).
- Моя оцінка – 10/10.
Crime & Penalties
Нова хокейна команда у невеличкому місті? Наче ж нічого поганого… Але якщо врахувати, що власник команди – кримінальний авторитет, директор команди – його 17-ти річний син, усі гравці мають проблеми з поведінкою та непримиренні характери то стає трошки зрозуміло, що це буде. А до назви “Сміттярі” ще й додаються божевільні фанати, постійні бійки та ушкодження, зарплатня в конвертах, спричинення проблем іншим командам і гравцям.
Так, це була команда “поганих хлопців” з самого початку, команда яку боялися і яка спричиняла безліч проблем та кривавих бійок.
І лише з арештом власника та іншими кримінальними справами команда розвалилася і зникла остаточно.
Цей епізод неймовірно цікавий тим як воно усе працює зсередини і що треба щоб створити свою команду. Просто ідеально все зроблено на мою думку.
Оцінки:
- IMDb – 7.5/10 (https://www.imdb.com/title/tt15101956).
- Моя оцінка – 10/10.
Breaking Point
А ось цей епізод мабуть найбільш драматичний. Історія зі світу великого тенісу. Історія атлета який більшість своєї кар’єри виступав у ролі партнера з тренувань іншої зірки. Згодом він знайшов в собі сили і бажання вибитися у десятку найкращих гравців світу і стати найкращим тенісистом США.
Але все це коштувало йому дуже багато нервів і його депресійні стани ставали все довшими і важчими так, що це ледь не коштувало його здорового глузду, а то і життя.
Історія про цілі, їх досягнення, про світ великого тенісу, про неймовірний тиск відповідальності і очікувань, але головне – про те що професійні спортсмени теж страдають на депресивні розлади і що про цю проблему не прийнято було говорити взагалі.
Оцінки:
- IMDb – 7.6/10 (https://www.imdb.com/title/tt15101938).
- Моя оцінка – 9/10.