Halt and Catch Fire (2014-2017)

Ніколи до цього не чув про цей серіал, а дуже шкода. Ми просто вражені і захоплені перебігом подій у ньому та героями.

Події серіалу відбуваються у нашій реальності лише з вигаданими людьми. Фоном слугує становлення комп’ютерної індустрії і дійові особи на екрані по суті є її піонерами. І хоча цей серіал не комедійний я його порівняю з Silicon Valley і скажу – ось цей серіал значно краще. По-перше, він неймовірно реалістичний і практично усі події показані у ньому відбулися насправді (лише з іншими людьми).

Стосовно технічної частини усе виглядає дуже реалістично, хоча іноді вимагає спеціальних знань. Так, наприклад, деякі речі стосовно комп’ютерного заліза, програмного забезпечення та мереж мені довелося Олені пояснювати. Тобто для людей не надто обізнаних в цій темі усе може бути трошки заскладно.

Але чим більше дивишся тим більш стає зрозуміло – все це не стільки про комп’ютери як про людей та стосунки між ними.

Також треба згадати, що цей серіал має найвищі оцінки і входить в двадцятку найкращих серіалів за всі часи. З яких причин він не відомий в Україні мені не зрозуміло. І що дуже приємно – з кожним сезоном серіал стає ще цікавішим, що трапляється дуже не часто.

Оцінки:

Далі спойлери.

Season 1

Знайомимося з героями. Джо, колишній менеджер з IBM, Гордон – електронник невеликої компанії який зі своєю дружиною Донною в минулому провалилися з проектом персонального комп’ютера та Камерон – талановита програмістка, що кинула навчання. І ось вони усі разом починають працювати над першим портативним комп’ютером.

Усі які тільки можна негаразди – нестача фінансів, відсутність технологій, не розуміння з боку босів, конкуренція з боку великих компаній, …

Коротше через біль і страждання вони таки створюють продукт на кілька тижнів раніше за конкурентів, але при цьому втрачають компанію і розбігаються хто куди.

Оцінки:

Season 2

Камерон та Донна засновують ігрову компанію, але з часом розуміють, що головна цінність їх продукту – можливість для користувачів спілкуватися за допомогою комп’ютера.

В той же час Джо у не профільній компанії винаходить спосіб заробляти здаючи у прокат серверні потужності компанії.

У Гордона знаходять невиліковну хворобу і в той же час він намагаючись написати програму-помічник створює дуже заразний вірус, а потім пише для нього анти-вірус.

Оцінки:

Season 3

Джо використавши програму Гордона створює антивірус який розповсюджує безкоштовно для не комерційного використання. В той же час компаній Камерон та Донни Mutiny купує конкурента та виходить на IPO.

Райн, талановитий програміст з Mutiny переходить працювати до Джо де вони разом розуміють – майбутнє за великими комп’ютерними мережами і починають працювати над рішенням яке дозволить їх поєднати.

Цей епізод мабуть найбільш драматичний через самогубство одного з героїв, постійні суперечки інших та взагалі нескінчені конфлікти.

Оцінки:

Season 4

Донна керує інвестиційною фірмою, Камерон в Японії працює над іграми, Гордон керує компанією яка займається мережами в Каліфорнії, а Джо працює над ідеєю каталогізації інтернету.

Четвірка намагається стати першими на ринку інтернет-браузерів коли розуміють важливість щойно задекларованих HTTP та HTML, але програють Mosaic (перший інтернет-браузер). Наступною ідеєю є той самий катало інтернету (ранній Yahoo! по суті).

Паралельно наступає AOL якщо Microsoft зробили великою успішною компанією просто розмістивши іконку на робочому столі Windows 95…

Оцінки: