Scott Douglas, Pete Pfitzinger. Advanced Marathoning. Second Edititon / Скотт Дуглас, Піт Пфітзінгер. Наступний рівень марафону, друга редакція (2008)

Книга, як має бути очевидно з назви, розповідає про наступний рівень підготовки до марафону: харчування та гідрація, не бігові тренування, відновлення, надбання пікової форми, стратегія в день старту.

Але найголовніша цінність цієї книги – план тренувань. Причому цих планів кілька і різняться вони тим, що кожен з них має різний кілометраж на тиждень. Також є плани на 12 та 18 тижнів.

В процесі підготовки автори пропонують різні види бігових тренувань: середні дистанції, високий темп, довгі дистанції, інтервали. І при цьому вони пояснюють в чому ціль і цінність кожного з видів і як правильно розрахувати навантаження.

Книга хоча і дає багато технічних деталей і подробиць при цьому не занурюється у числа та статистику. Тому вона скоріше не для тренерів та лікарів, а для спортсменів любителів дуже високого рівня. Взагалі у мене склалося таке враження, що автори своєю аудиторією вважають тих хто біжить марафон 2:30 і швидше.

Не зважаючи на це книга була мені цікавою і читав я її з задоволенням. Навряд чи я можу сказати, що дізнався щось абсолютно нове, але для багатьох речей тепер маю краще розуміння і обгрунтування чому саме так, які є причини і які мають бути наслідки. Тобто книга для мене була просвітницькою.

Оцінки:

Залишити відповідь

Зайти з допомогою: