Сіетл. Велосипеди спільного використання

Якийсь час тому в Сіетлі вже були велосипеди спільного використання зі станціями на яких за них можна було платити і на які велосипеди треба було повертати. Система належала місту (була куплена в якогось бізнесмена), але виявилася збитковою – через непродуманість та незручність розташувань велосипедами мало хто користувався. І через місяць усю програму було згорнуто.

Зараз же вже деякий час в Сітлі працюють три різні компанії що надають велосипеди. Називаються вони відповідно LimeBike, Spin та Ofo і їхні велосипеди мають відповідно лимонний, помаранчовий та жовтий кольори.

Системи ці не мають ніяких станцій. Натомість за допомогою додатку на смартфоні ви знаходите найближчий велосипед, з тим же додатком відкриваєте замок на ньому і їдете собі куди треба. Усе це коштує $1 за пів-години – час достатній щоб проїхати пів-міста по діагоналі, а то і більше. Після того просто закриваєте замок і все на цьому.

 

 

 

Якість велосипедів доволі посередня, але вони надійні (схоже принаймні). На одних 7 передач, на інших 3, у них є корзинки, регулюється (хоча і не достатньо) висота сідла, є ліхтарики.

Моя компанія “спонсорує” ці велосипеди працівникам – якщо зареєструвати екаунт з робочим е-мейлом то певна кількість поїздок на місяць буде безкоштовною. Додатково самі компанії що надають велосипеди час від часу висилають коди на безкоштовні чи дешевші (наприклад за 30 центів) поїздки. Так що виходить зовсім і не дорого :)

Ну а в цілому, навіть зважаючи що швидко не поїдеш, це дуже зручно – переміщуватися між офісами, поїхати в бар чи магазин, оминути трафік і доїхати до автобусної зупинки звідки швидше добиратися додому, …

 

Взагалі як пишуть (ось тут, наприклад – https://www.seattlebikeblog.com/2017/09/20/bike-share-ridership-is-booming-spin-launches-better-bike-forbes-says-limebike-valued-at-200m/) спільні байки в Сіетлі набирають популярності і кількість користувачів росте з дня в день. Ті ж LimeBike з стартапу вже виросли за пару місяців до 200-мільйонної компанії.

3 коментаря для “Сіетл. Велосипеди спільного використання”

  1. У мкня во Вроцлаве это очень попульрный вид транспорта, много где есть станции. Одна под домом и возле работы есть так что очень часто пользуюсь ими на общенственном транспорте неезжу т.к. быстрее на веле этом доехать. + Первые 20 мин бесплатно(мне до работы 10мин на веле) и это на велосипед время в день, тоесть можно через 20 мин подехать на станци. И взять другой вел и еще каткться 20 мин. + Есть еще карта спортивная с работы которая увеличивает бесплатное использование до 2х часов. За полтора года я только 1 раз заплатил за поездку когда катался больше 2 часов. Та что унас во Вроцлаве фирма велов еще в многих странах Европы так что можно пол зовался также.
    Как по мне это очень удобно для всех, кроме владельца фирмы велосипедов. Был в Германии так там такиеже велы как увас оставляешь где хочешь.

    1. Це дуже круто насправді. Головна проблема навіть не доступність велосипедів, а наявність інфраструктури для них – велодоріжки, розмітка, світлофори. В Сіетлі ще відносно нормально, а у більшості інших міст США просто нема як велом їздити по дорогах – усе суто для машин.
      А ще у нас ці фірми ночами збирають велосипеди спеціальними вантажівками і розподіляють їх по місту як їхні алгоритми рекомендують їм.

Залишити відповідь