Vikings (2013-…)

 

На мою думку це один з найкращих, якщо не найкращий історичний серіал. Як мінімум на рівні з Borgia і мабуть краще за The Tudors.

Події серіалу відбуваються на самому початку завоювання вікінгами Англії і дійові особи тут як міфічні (той же Рагнар Лодброк) так і реальні (його сини і дружини які в реальності не були родичами і навіть жили в трохи різні часи).

В серіалі багато містики. І хоча я як правило не люблю подібне на екрані через те що кіно-формат дуже бідний щоб передавати душевні переживання тут зроблено все дуже якісно і не вибивається зі стилістики.

У серіалі є історичні неточності (дуже багато) і неточності з побуту та повсякденного життя вікінгів (не надто багато), але він став настільки популярним і впливовим що європейські університети відзначили навіть зростання попиту на спеціальності які “вивчають вікінгів”. Так само як свого часу “Парк Юрського періоду” змусив більше студентів йти на “вивчення динозаврів”.

Також відзначу дуже вдало вибраних акторів та незабутніх персонажів що вони їх грають.

Ну і звісно картинка (природа, будівлі, побут) – все це на висоті.

Якщо ще не дивилися то скажу що треба бігти і починати дивитися негайно! Єдине що історія розкручується повільно і перші пару епізодів вас не вразять, але потім буде не відірватися!

Оцінка на IMDb – 8.6/10 (http://www.imdb.com/title/tt2306299), оцінка на Rotten Tomatoes – 93% (https://www.rottentomatoes.com/tv/vikings_2013), моя оцінка  -10/10.

 

 

Season 3

Епічний сезон в якому Рагнар за допомого Атлестана готує напад на Париж, а самого Атлестана вбиває Флокі…

Криваві бої, великі втрати, хитрість і таки підкорення Парижу. Саме так автори прив’язали Ролло (Хролфа) до історії – він був реальною людиною хто організував захист Нормандії від своїх співвітчизників і став графом.

А отже тут і зрада Ролло є. На додачу нам показують події у Вессексі та Мерсії, а також деяких дійових осіб у Західній Франкії.

Оцінка на Rotten Tomatoes – 100% (https://www.rottentomatoes.com/tv/vikings_2013/s03), моя оцінка – 10/10.

 

 

Season 4

Через зростаючу популярність серіалу в цьому сезоні вдвічі більше епізодів (20) і його поділено на дві частини.

Тут нам показують повернення Рагнара в Париж, невдачу, хворобу, … Сини Рагнара вже дорослі і Б’йорн хоче завоювати Середземне Море.

Король Весексу одягає на себе корону Мерсії, Ролло стає повноцінним французьким дворянином, а Рагнар повертається у Вессекс щоб померти…

І звісно дуже багато інших подій. Як на мене то серіал став ще кращим якщо таке взагалі можливо.

Оцінка на Rotten Tomatoes – 92% (https://www.rottentomatoes.com/tv/vikings_2013/s04), моя оцінка – 10/10.