Game of Thrones (2011-…)

На фоні загальної істерії з приводу цього серіалу (а книга все одно краще!) якось навіть і писати не зручно.

Серіал вражає якістю та увагою до деталей, видно що грошей у виробництво вклали неймовірну кількість і вкладення це було виправдане. За один лише підхід до виробництва та достовірність картинки (принаймні для мене) усе переглянуте заслуговує найвищої оцінки.

http://www.imdb.com/title/tt0944947/?ref_=fn_al_tt_1

Season 1

Доволі близько до тексту, навіть головні герої близькі до того що я собі уявляю коли читаю. Несуттєві спрощення і скорочення на які можна закрити очі.

І хоча у першій книзі діючі особи однозначно чорно-білі, тобто або хороші, або погані, у серіалі показано що не все так просто.

Ну і особливо тема геїв яку в книзі було подано лише натяками (не усим до речі зрозумілим) тут дратує певних ненависників.

В цілому класно.

Season 2

Тут вже починаються розходження з текстом – деякі лінії та персонажів викинуто, деякі персонажі виконують роль 2-3 людей з книги…

Але найгірше що тут є це події що відбуваються з Дайанеріс. Треба сказати що і в книгах магія та і взагалі “південно-східні” пригоди викладено доволі безпомічно і з якоюсь дитячою фантазією. Але на екрані це подано ще дурніше.

Скажімо знімальній групі варто було б хоча б пару годин проїхати верхи на конях під палючим сонцем пустелею роздягненими по пояс та ще й з прикрасами і косметикою на обличчях.

Хоча з іншого боку магічна складова (яка у книзі взагалі якось сумбурно і випадково задіюється) тут представлена органічніше.

Season 3

Ну тут вже з очевидних причин довелося вводити героїв викинутих у попередньому сезоні бо в книзі вони грають помітну роль.

В цілому все так же цільно, ми більше бачимо світ за межами фортець і більше стикаємося з реальним життям Семи Королівств.

Проте з драконами та магією все так же жалюгідно (тим не менш краще ніж у книзі).

Ну і нескінченна біганина  героїв картою світу починає втомлювати і якось навіть хочеться щоб їх поменше стало.

Саме в цьому сезоні самий шок-контент – весілля з масовим мочиловом, але тим хто читав книгу (повірте, варото її прочитати до перегляду сезону – більше нюансів буде помітно) нічого не загрожує.

Season 4

Розходження з книгами вже не те що помітні, а просто кричущі і щоб компенсувати викинутих у попередніх історіях другорядних персонажів які до цього часу у книгах стали ключовими довелося вводити нові сюжетні лінії. Проте загальний настрій зберігається, цілістність світу витримана, головні герої та їх мотивацію майже повністю співпадають з тим що є в книгах. Все це не дивно бо в роботі над сценарієм активну участь приймає сам автор книжкового серіалу.

Проте якщо до цього сезону знайомство з книгами допомагало розуміти розвиток сюжету то тут вже книги мало допоможуть і фактично ми маємо дві паралельні реальності (книжкову та телевізійну) одного і того ж Всесвіту.

Щодо якості та вражень: ніяких розчарувань, все на вищому рівні.

 Season 7

В цьому сезоні нам нарешті показали те чого усі вимагали довго і старанно – нам показали драконів. Драконів багато в кадрі, дракони масово винищують армії, дракони-зомбі навіть з’явився.

Ну і взагалі є таке відчуття що усе наближається до розв’язки. Сцени все епічніші, герої все героїчніші, таємниці все таємншіші…

А от що вже не можна ніяк ігнорувати це те як серіал ставиться до дистанцій, подорожей і усього що з ними пов’язано. Вирішив собі якийсь Джон Сноу навідатися на інший край світу і ось він вже в наступному кадрі висаджується де треба. Не кажучи вже про те що навіть сьогодні така подорож машиною займе кілька днів, а в ті часи на неї пішли б тижні. Так от навіть якщо закрити очі на такі “телепорти” то як же їх збирають у подорож? Хто і як збирає і заготовляє їжу, що їдять усі ці армії? Де в їхніх таборах елементарні обози, санітарні зони, туалети і все таке інше?

Ось це все дитяче ігнорування реальності вбиває більшу частину задоволення від перегляду. Так, раніше теж все було з натяжкою умовно лише реалістичним. Але зараз до ідіотії якоїсь доходить колі армії з сотень людей за пів-дня долають сотні кілометрів і тут же в нарядній формі кидаються в бій.

Час вже мабуть серіалу завершуватися, як на мене то вигрести з цього ідіотизму автори вже не зможуть.

Оцінки:

Season 8

Це ганьба і жахіття. Але все по порядку.

По-перше, з усіх можливих варіантів завершення історії автори чомусь вибрали не надто логічний, не достовірний та просто безглуздий. Дійових осіб вбивають якимось випадковим і не обгрунтованим способом. Більше того – вбивство більшості з них не впливає ні на що… Мабуть і правда фінал писали виключно керуючись тим щоб він не співпав з жодною з теорій в інтернеті.

По-друге, жахлива комп’ютерна графіка. Вона видно що дорога, але так невдало приліплена на картинку що аж неприємно дивитися. І це в сезоні з найбільшим бюджетом.

По-третє, нереалістичність в цілому. Серіал, як і книги, завжди надто сильно розтягував межі можливого – тут і армії перетинають велетенські території за дні, і готуватися до походів не треба, і хвороби не вбивають нікого, і не потрібно облаштовувати табори і так далі. Але в цьому сезоні нам показали дітей що на рівні б’ются з дорослими на мечах (і навіть перемагають), армії що після кінного маршу без перерви кидаються в атаку і багато чого що підійшло б казкам краще.

Одним словом – ганьба.

Оцінки:

5 коментарів для “Game of Thrones (2011-…)”

Коментарі закриті.