Neal Town Stephenson. Anathem / Ніл Таун Стівенсон. Анафем (2008)

 

Геніальна книга геніального письменника. Без будь-яких перебільшень.

В книзі описано суспльство де ченці у монастирях займаюсть наукою “в умі” і при цьому доходять до відкриттів у таких галузях як ядерна фізика, генетика і так далі. “Високі технології” на базі таких відкриттів заборонені бо у минулому неодноразово приводили до страшних воєн.

Монастирі зберігають знання і традиції на протязі тисяч років і абсолютно відокремлені від іншого світу, хоча іноді і впливають на нього. На той час про який йде оповідь розвиток світу за межами монастирів приблизно відповідає тому що у нас зараз.

І ось до планети прибуває міжзоряний корабель з представниками інших цивілізацій…

В книзі дуже багато філософії і роздумів про світ в якому існують ідеї і знання і як він пов’язаний з матеріальним світом. Але все це читати дуже цікаво!

А ще автор створив настільки реальний світ з усіми дрібними деталями що ніяких натяжок та притягувань за вуха заради розвитку сюжету не помітно.

https://www.worldswithoutend.com/novel.asp?ID=1216

4 коментаря для “Neal Town Stephenson. Anathem / Ніл Таун Стівенсон. Анафем (2008)”

  1. хехе. несподівано так. Тільки сам вкинув цю книжку. Починав так собі десь 15% хотів кинути. А потім зрозумів що почав розуміти. Там просто багато автор вводить слів (матіки, фраа, теоріка, праксис, жужула …) і доки не почнеш ними оперувати нічого не ясно. А потім кількість в якість.
    Найбільше сподобалося післямова від автора. Мовляв, я не фізик але якби був то ссилався на ось це і ось це, І не філософ але якби був то першо джерелами були б це і це.

    Прикольна тема авоськи і Іта :).

    PS. Здається через фітиль ГТС я отримав від вас сигнал на прочитання цієї книжки ;).

    PPS. Про цю книжку можна говорити днями, на месалі, наприклад.

Залишити відповідь

Зайти з допомогою: